Предмет: Химия,
автор: iraignatenko4
яка сіль і якої маси утвориться якщо на Натрій гідроксид масою 4,4 г подіяли вуглекислим газом об'ємом 3 л
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(NaOH) = 4,4 г
V(CO2) = 3 л
Найти: m(Na2CO3) - ?
Складемо РХР:
2NaOH + CO2 → Na2CO3 + H2O
Знайдемо кількість речовини NaOH і СО2
n(NaOH) = m(NaOH)/ M(NaOH) = 4,4/40 = 0,11 моль
n(CO2) = V(CO2) /Vm = 3/22,4 = 0,13 моль
З РХР бачимо, що СО2 у надлишку, тому розрахунок ведемо по
NaOH
n(Na2СО3) = 1/2n(NaOH) = 0,055моль
М(Na2СО3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3 = 106 г/моль
m(Na2CO3) = n(Na2СО3) * М(Na2СО3) = 0,055 * 106 = 5,83 г
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: ValeraKrasavchik
Предмет: Английский язык,
автор: liza121826
Предмет: Українська мова,
автор: viktorovnaelezaveta6
Предмет: Геометрия,
автор: l4zarevmix
Предмет: Математика,
автор: mariach1