Предмет: Химия, автор: allaromanenko067

Маса 0,25 л(н.у.) становить 0,715 г.Обчислити молярну масу, відносну густину за воднем і за повітрям цього газу.

Ответы

Автор ответа: makson4uk2006
3
Щоб обчислити молярну масу, спочатку потрібно визначити масу однієї молекули цього газу. Використовуючи закон Авогадро, можна знайти, що 0,25 л (н. у.) цього газу містить:

n = V/Vm = 0.25/24.45 = 0.0102 моль

Тепер можемо знайти масу однієї молекули:

m = 0.715 г / 0.0102 моль = 70.1 г/моль

Тому молярна маса цього газу становить 70.1 г/моль.

Відносна густина за воднем визначається як співвідношення густини газу до густини водню при тому ж тиску та температурі. Густина водню при н. у. дорівнює 0,0899 г/см³.

Відносна густина за воднем = (густина газу / густина водню) = (m/V) / (0.0899 г/см³) = 0.25 л (н. у.) * (22.4 л/моль) * (70.1 г/моль) / (0.0899 г/см³) = 123.6

Отже, відносна густина цього газу за воднем дорівнює 123.6.

Відносна густина за повітрям визначається як співвідношення густини газу до густини повітря при тому ж тиску та температурі. Густина повітря при н. у. дорівнює 1.293 г/см³.

Відносна густина за повітрям = (густина газу / густина повітря) = (m/V) / (1.293 г/см³) = 0.25 л (н. у.) * (22.4 л/моль) * (70.1 г/моль) / (1.293 г/см³) = 1.02

Отже, відносна густина цього газу за повітрям дорівнює 1.02.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: aidabekeeva384