Предмет: Українська мова, автор: Veronik10a

історія фразеологізмів де раки зимують
срочно напишите 50 баллов даю

Ответы

Автор ответа: 09khmp
1

Відповідь:Ха, на ізі відповідть в низу

Пояснення:Фразеологізм "де раки зимують" вживається в значенні "в дуже віддаленому місці" або "в глибинці, де малоймовірно знайти щось". Існує кілька версій про те, звідки походить цей вираз, але жодна з них не є остаточною.

Одна з версій пов'язана з фактом, що раки зимують у глибині водойм, де важко їх знайти. Таким чином, коли людина каже, що щось знаходиться "де раки зимують", вона має на увазі, що це місце дуже віддалене або важко доступне.

Інша версія пов'язує походження фразеологізму з давньої української легенди про Ракову обитель, яка міститься на дні річки. Згідно з легендою, Ракова обитель була недосяжною для людей і була місцем збереження знань та таємниць.

Третя версія пов'язує походження фразеологізму з давньоримською практикою полювання на раків. Римляни полювали на раків узимку, коли вони знаходилися в глибині водойм. Таким чином, коли людина говорить про місце "де раки зимують", вона має на увазі місце, де можна знайти щось цінне, але воно знаходиться в дуже віддаленому або важкодоступному місці.

В будь-якому випадку, фразеологізм "де раки зимують" досі використовується в українській мові для позначення дуже віддаленого або важкодоступного місця.

Автор ответа: Аноним
1

"Де раки зимують" - це український фразеологізм, який вживається для позначення місця, де нічого не відбувається або де нічого не вирощують. Фраза має відношення до раків, які в зимовий період часу знаходяться в труднодоступних місцях, де немає води або яка замерзла.

Історія походження цього фразеологізму не зовсім зрозуміла, однак, є декілька версій. Одна з них пояснює, що фраза виникла в зв'язку з тим, що раки в зимовий період часу перебувають у багнистих калюжах і болітних ділянках, де не можна вирощувати рослини або будувати будь-які споруди.

Інша версія вказує на те, що фраза походить з часів козацької доби. За цим поясненням, "де раки зимують" вживалось для позначення місць, де можна ховатись від ворога або приховувати зброю.

У будь-якому випадку, "де раки зимують" вже стали частиною української мови та вживається в різних контекстах. Часто вживається він у жартівливих ситуаціях, коли необхідно показати, що місце знаходиться далеко і важко досяжне.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: bisenbayhadisha89
Предмет: Немецкий язык, автор: Znaniyapolya