Предмет: Физика, автор: albii732

Кут падіння світлового променя на плоскопаралельну скляну поверхню завтовшки 12 мм дорівнює 34°. На скільки змістився світловий промінь , коли пройшов крізь пластинку
ДАЮ 5 ЗІРОК!!!!!!!!!!!!​

Ответы

Автор ответа: svolodko417
0

Ответ:

Объяснение:

Якщо світловий промінь падає на плоскопаралельну скляну поверхню з кутом падіння 34°, то за законом Снелла кут зламання буде таким:

sin(кут зламання) = (індекс заломлення скла) * sin(кут падіння)

Для скла індекс заломлення близько до 1.5, тому:

sin(кут зламання) = 1.5 * sin(34°) = 0.766

Таким чином, кут зламання дорівнює приблизно 49.2°.

Тепер, коли світловий промінь проходить крізь скляну пластинку завтовшки 12 мм, він зміщується на відстань, яка залежить від кута зламання та товщини пластинки. Формула для розрахунку зміщення світлового променя при проходженні крізь товсту лінзу є наступною:

d = (товщина пластинки) / cos(кут зламання)

Підставляючи значення товщини пластинки та кута зламання, отримуємо:

d = 12 мм / cos(49.2°) ≈ 17.9 мм

Отже, світловий промінь змістився на приблизно 17.9 мм при проходженні крізь скляну пластинку завтовшки 12 мм.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Аноним