Предмет: Физика, автор: karaaa56

Допоможуть дам 5 балів Щоб рівномірно рухати тіло масою 2 кг по горизонтальній поверхні, треба прикласти силу 4 Н. Визначте коефіцієнт тертя тіла по цій поверхні.

Ответы

Автор ответа: aznaniaznanias
1

Ответ:

Для рівномірного руху тіла по горизонтальній поверхні треба забезпечити рівнодійну силу, яка дорівнює нулю. Оскільки тіло рухається з рівномірною швидкістю, то сума всіх сил, які діють на тіло, дорівнює нулю.

Сила тертя має протилежний напрям від напрямку руху тіла і визначається формулою:

Fтертя = μ * N,

де μ - коефіцієнт тертя, N - сила нормальної реакції поверхні на тіло.

Так як тіло рухається з рівномірною швидкістю, то сила тертя дорівнює силі, яка прикладається до тіла, тобто Fтертя = 4 Н.

Сила нормальної реакції N дорівнює силі тяжіння, оскільки тіло рухається по горизонтальній поверхні, тому:

N = m * g = 2 кг * 9,8 м/с² = 19,6 Н.

Тоді коефіцієнт тертя буде:

μ = Fтертя / N = 4 Н / 19,6 Н ≈ 0,204.

Відповідь: коефіцієнт тертя тіла по горизонтальній поверхні становить близько 0,204.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним