Чому картина Катерина Шевченка відноситься до романтизму??
Ответы
Катерина, яка зображена на картині Катерина Шевченка, може бути віднесена до романтизму з кількох причин:
- Емоційність і експресивність: Романтизм був характеризований емоційністю та експресивністю, а Катерина на картині відображена у стані сильної емоційної напруги, яку можна побачити на її обличчі та виразі очей.
- Натхнення народною культурою: Романтизм відрізнявся великим захопленням народною культурою та історією, а Шевченко, був відомий своїм захопленням українською народною культурою. У картині "Катерина" він зображає одну з найбільш типових українських жінок, яка представляє національний образ.
- Відображення патріотизму: Романтики, зазвичай, відчували глибоку любов до своєї країни і відображали її у своїх творах. На картині "Катерина" Шевченко зображає українську жінку, яка виступає проти насильства, і це можна розглядати як символ боротьби українців за свою свободу та незалежність.
Отже, картину Катерина Шевченка можна віднести до романтизму за її емоційність, національний образ, патріотичний зміст та відображення народної культури.
Відповідь:
Національний музей імені Тараса Шевченка, за іронією долі, міг відвідувати й сам великий поет і художник ще за життя. Адже цю споруду було зведено ще за два десятиліття до смерті Тараса Григоровича, і розташовується вона саме в тому місці, де він часто бував. Правда, тоді ще ніхто не знав, що в тут зберігатиметься відома на весь світ картина “Катерина”.
Національний музей імені Тараса Шевченка, за іронією долі, міг відвідувати й сам великий поет і художник ще за життя. Адже цю споруду було зведено ще за два десятиліття до смерті Тараса Григоровича, і розташовується вона саме в тому місці, де він часто бував. Правда, тоді ще ніхто не знав, що в тут зберігатиметься відома на весь світ картина “Катерина”.Її розміри – 93*75 см. На цьому невеликому полотні представлені три зовсім різні стилі: класицизм, реалізм і романтизм.
“На той час у живописі це було унікальним, оскільки тоді художники ще не зверталися до соціальної тематики“, – розповідає Марина Юр, кандидат мистецтвознавства Інституту проблем сучасного мистецтва.
соціальної тематики“, – розповідає Марина Юр, кандидат мистецтвознавства Інституту проблем сучасного мистецтва.Окрім стилістичного новаторства, картина сповнена тематичної скандальності. Адже вперше було піднято тему “покритки¹”, також розкривалися дії тодішнього царського режиму.
розкривалися дії тодішнього царського режиму.Коли Тарас Шевченко написав “Катерину”, в ній дійсно проявилася уся його майстерність, яку він здобув у майстерні Брюллова. Та водночас художник розкрив внутрішній світ свого персонажа. А це вже характерні риси романтизму.
розкривалися дії тодішнього царського режиму.Коли Тарас Шевченко написав “Катерину”, в ній дійсно проявилася уся його майстерність, яку він здобув у майстерні Брюллова. Та водночас художник розкрив внутрішній світ свого персонажа. А це вже характерні риси романтизму.Можна сказати, що “Катерина” – це перша робота, в якій Тарас Шевченко проявляє себе як майстер із власним стилем. Уже немає копіювання, якому його навчали.
розкривалися дії тодішнього царського режиму.Коли Тарас Шевченко написав “Катерину”, в ній дійсно проявилася уся його майстерність, яку він здобув у майстерні Брюллова. Та водночас художник розкрив внутрішній світ свого персонажа. А це вже характерні риси романтизму.Можна сказати, що “Катерина” – це перша робота, в якій Тарас Шевченко проявляє себе як майстер із власним стилем. Уже немає копіювання, якому його навчали.Пояснення:
¹Покритка — дівчина, яка не вберегла своєї честі й народила позашлюбну дитину. За давнім українським звичаєм, їй обрізали коси і покривали голову хусткою. Звідси вислів — покритка.