Предмет: Химия, автор: yanchikdm92

Обчисліть і вкажіть об’єм вуглекислого газу (н.у.), який утвориться унаслідок спалювання 0,5 моль етину.

89,6 л

22,4 л

11,2 л

67,2 л

Ответы

Автор ответа: sashkobach
5

Рівняння реакції спалювання етину:

C2H2 + 5/2 O2 → 2 CO2 + H2O

Коефіцієнт перед етином у рівнянні 1, тому можна записати:

n(C2H2) = 0.5 моль

За стехіометрією реакції, кожний мілімоль етину спалюється з утворенням 2 мілімолей CO2. Отже, для 0,5 моля етину утворюється:

n(CO2) = 2 × 0.5 = 1 моль

Об'єм 1 моля газу (н.у.) за умов нормального тиску та температури дорівнює 22,4 л. Тому об'єм вуглекислого газу, який утвориться у реакції, буде:

V(CO2) = n(CO2) × 22.4 л/моль = 1 моль × 22,4 л/моль = 22,4 л

Відповідь: 22,4 л.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: rkkkssna
Предмет: Українська мова, автор: mishariabyi
Предмет: История, автор: PetrulyaB