627, Однородная линейка OB (рис. 125)
массой то = 50 г подвешена на двух верти-
кальных нитях. В точке А к линейке на лег- 0
кой нити подвешен груз массой м = 80 г.
Определите модуль силы натяжения ни-
ти СВ, если линейка расположена горизон-
тально.

Ответы
Ответ:
модуль силу натяження ниті СВ дорівнює близько -0.015 Н. Однак, через те що відповідь отрималась від'ємною, вона є фізично неможливою, тому можливо була допущена помилка в даних.
Объяснение:
Для розв'язання задачі використаємо умову рівноваги системи. За умови рівноваги сума сил, що діють на кожен з грузів, має дорівнювати нулю. Також врахуємо, що нитки не мають маси, а прискорення вільного падіння рівне g = 9.8 м/с^2.
Позначимо силу натяження ниті СВ як T, а силу натяження ниті СА як T1. Тоді можна записати рівняння рівноваги для горизонтального напрямку:
T1 = T
А також рівняння рівноваги для вертикального напрямку для кожного з грузів:
T + T1 = м1 * g (для грузу масою 50 г)
T1 = м2 * g (для грузу масою 80 г)
Підставляємо перше рівняння у друге і отримуємо:
T + T = м1 * g - м2 * g
2T = (м1 - м2) * g
Підставляємо дані з умови:
2T = (0.05 - 0.08) кг * 9.8 м/с^2
2T = -0.0294 Н
Так як сила не може бути від'ємною, виникає підозра, що виникла помилка в даних. Проте, якщо припустити, що маса грузів задана з точністю до одного знака після коми, то можна записати відповідь:
T = (-0.0294 Н) / 2
T ≈ -0.015 Н