Предмет: Литература, автор: Аноним

ДОПОМОЖІ БУДЬ ЛАСКА ТЕРМІНОВО ПРОДОВЖИТИ ПРОПОЗИЦІЮ. ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА. М. В. ГОГОЛЬ. "РЕВІЗОР"

Звернути увагу на поведінку в будинку городнічого,

Хлестаков - хто він...​

Ответы

Автор ответа: ludmilatorba32
1

Ответ:

Объяснение:

Хлестаков Іван Олександрович – центральний персонаж комедії Гоголя «Ревізор», дрібний чиновник з Петербурга, уявний ревізор, один з найвідоміших образів. Це молода людина років 23, худорлявий, не надто розумний і не здатний надовго зупинити увагу на будь-якій думці. У Петербурзі, він чиновник найнижчого рангу, про якого ніхто нічого не знає. Його ніхто не поважає, навіть його слуга Осип. Хлестаков володіє безликою особистістю, він нікчемний і бідний.

По дорозі в Саратовську губернію до батька, він програв всі гроші, і тепер живе в трактирі в борг. Коли до нього заявляється городничий, який і прийняв Хлестакова за ревізора, той не на жарт лякається і думає, що це пов’язано з арештом за несплату боргу. Взявши хабар у городничого, він вважає, що той дає гроші в борг з людяності. Слідом за городничим йому приносять гроші всі інші чиновники і купці міста.

Хлестаков все більше нахабніє і бере це все «в борг». Коли Хлестаков здогадується, що його прийняли за когось іншого, то пише листа своєму другові Тряпкіну, в якому невтішно описує кожного з візитерів. При цьому він прикрашає лист найфантастичнішими історіями, аж до роману з дружиною і дочкою городничого. У цьому листі розкривається хвалькувата і легковажна натура героя.

Хлестаков живе безтурботним життям, не замислюється про майбутнє і не згадує про минуле. Куди захоче – туди і їде, що захоче – то і робить. Найбільше йому подобається красуватися перед дамами, хвалитися перед чиновниками і звичайними людьми. При цьому він обов’язково згадує, що він з Петербурга і розповідає про світські манери і столичне життя. За вдачею Хлестаков – людина творча. По-перше, він артистичний, раз йому вдалося так швидко вжитися в образ ревізора. По-друге, зібравши хабарі, він хоче зайнятися літературою. Незважаючи на те, що він навіть не здогадувався, що його лист буде розкрито і прочитано, Хлестаков все ж відчув швидке викриття і поспіхом виїхав, уникнувши покарання.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: dtretak476
Предмет: Русский язык, автор: dima2727
Определите тему текста (о чем текст?)

«О том, что принято и не принято в языке, имеет право судить стилистика, - говорит Лев Успенский. – Стилистика – сложная и тонкая отрасль знания, стоящая на грани науки и искусства. Она (я говорю о стилистике разговорного языка) требует не только знаний, но и чутья. Зачастую её рецепты, годящиеся для одного стиля речи, неприменимы для другого».

И Лев Успенский приводит очень рельефный пример: «Когда двое мальчишек в школе говорят между собой, только педант найдёт недопустимой реплику:

- Опять ты пару хватанул? Эх ты! То пара, то кол… Срежешься на экзамене, и выставят из школы.

Но если вы увидите, - продолжал писатель, - письмо директора родителям, где говорится: «Уважаемые товарищи! Поскольку ваш сын опять хватанул пару, а в табеле у него то пара, то кол, он непременно срежется на экзамене, и я буду вынужден выставить его из школы», вы решите, что директор по меньшей мере странный человек.

Слова и там и тут одинаковые, все они значатся в наших словарях, содержание сказанного одно и то же. Всё правильно, но в одном случае так говорить принято, а в другом – не принято. Стилистически неуместно».