Терміново!! Даю 70 балів

Ответы
❺. C4H6+2H2=C4H10
V(H2)=2V(C4H6)=2*15л=30л
Відповідь: 30л
❻. Дано:
ω(C) = 90% або 0,9
DHe(CxHy) = 30
Формула – ?
Розв'язання
M(C) = 12 г/моль
M(H) = 1 г/моль
M(He) = 4 г/моль
M(CхHy) = DHe(CхHy)*M(He)
M(CхHy) = 30*4 г/моль = 120 г/моль
Для розрахунків візьмемо 1 моль вуглеводню, тоді
m(CхHу) = n(CхHу)•M(CхHy)
m(CхHy) = 1 моль•120 г/моль = 120 г
m(C) = m(CxHy)•ω(C) = 120г*0,9 = 108г
n = m/M
n(C) = 108 г/12 г/моль = 9 моль
m(H) = m(CхHy) – m(C) = 120 г - 108 г = 12 г
n(H) = 12 г/1 г/моль = 12 моль
Тобто співвідношенням є С:Н = 9:12
Молекулярна формула вуглеводню C9H12
Відповідь: C9H12
❽. 2CH4 C2H2 + 3H2
C2H2 + H2 == C2H4
C2H4 + H2O == C2H5OH
C2H4 C2H2 + H2 - 3C2H2 == C6H6
C2H2 + H2O == CH3CHO
Де реакції 1-3 відбуваються у процесі отримання етилену з метану, реакції 4 та 5 відбуваються у процесі синтезу метанолу, реакція 6 у процесі Дегідратації етанолу до етилену, а реакція 7 - у процесі згорання бензену.
❾. n(CO2) = V/Vm = 0,448 л/22,4 л/моль = 0,02 моль n(H2O) = m/M = 0,18г/18г/моль = 0,01 моль
Т.к. води утворилося менше, ніж вуглекислого газу, то вихідний вуглеводень належить до класу алкінів.
Це можна зрозуміти, дослідивши загальне рівняння згоряння алкінів: СnH2n-2+((3n-1)/2)O2 = nCO2+(n-1)H2O
Знаючи відношення хімічних кількостей води та СО2, можемо легко обчислити n за допомогою пропорції: n/(n-1) = 0,02/0,01 0,02n-0,02 = 0,01n 0,01n = 0,02 n = 2
Тоді формула речовини С2H(2*2-2) = C2H2
Наприклад:
М(СхНу) = 6,5*4 = 26г/моль 0,224л – 0,448л – 0,18г
СхНу + ?О2 = хСО2 + 0,5уН2О
22,4л – 22,4хл – 9угх = 0,448/0,224 = 2
у=22,4*0,18/0,224/9 = 2
Відповідь: С2Н2
❿. Дано:
m(CaC2) = 250 г
w = 25%
w(C2H2) = 80%
V(C2H2) – ?
Розв'язання
W = 100% - 25% = 75%
m(CaС2) = m •w / 100% = 250 г • 75% / 100% = 187,5 г
CaC2 + 2H2O = C2H2↑ + Ca(OH)2
x = 187,5 г • 22,4 л/64 г = 65,625 л
V(C2H2)=V • w / 100% = 65,625 л • 80% / 100% = 52,5 л
Відповідь: 52,5 л
