Предмет: История, автор: KatsukiB

Розкажіть про Варшавську угоду мiж УНР та Польщею за наступним планом.
1. Причини підписання, дата, хто підписав; основні положення.
2. Чи можна вважати цю угоду зрадою інтересів України? В чому неоднозначність цієї угоди?
3. Яким було ставлення українців до цього документу? Чому?​

Ответы

Автор ответа: Kotikk18
1

Ответ: 1. Варшавська угода - договір, укладений між Українською Народною Республікою (УНР) та Другою Річчю Посполитою (Польщею) 21 квітня 1920 року. Угоду підписали за українську сторону Юліан Бачинський, а за польську - Войцех Корнелі Улицький.

Головною причиною укладання угоди було досягнення компромісу між УНР та Польщею з метою вирішення територіальних питань, які виникли між країнами після закінчення Першої світової війни. Зокрема, УНР погодилася передати Польщі Львів та його околиці, а також Полісся і Поділля.

Основні положення угоди полягали у встановленні мирних відносин між УНР та Польщею, визнанні кордонів, регулюванні питань щодо національних меншин на території країн та взаємному сприянні у вирішенні економічних питань.

2. Чи можна вважати цю угоду зрадою інтересів України? В чому неоднозначність цієї угоди?

Угоду Варшавської угоди можна розглядати як зраду інтересів України в контексті того часу, коли вона була укладена. Угода передбачала, що УНР відмовляється від територій, що належали їй до 1 вересня 1939 року, на користь Польщі. Це означало втрату значної частини західної України, де проживали українці, на користь Польщі.

З іншого боку, угода дозволила УНР отримати підтримку Польщі в боротьбі за визнання незалежності України на міжнародній арені, а також забезпечила українській меншості в Польщі культурні та національні права. Тому неоднозначність цієї угоди полягає в тому, що вона мала як позитивні, так і негативні наслідки для України.

3. Яким було ставлення українців до цього документу? Чому?

Ставлення українців до Варшавської угоди було досить складним. З одного боку, українська еліта, яка перебувала на еміграції, підтримувала угоду, оскільки вона дозволяла отримати міжнародну підтримку українській справі. З іншого боку, народна маса в Україні бачила у цій угоді зраду інтересів України та втрату значної частини території, де проживали українці. Багато українців вважали цю угоду дискредитуючою та недостатньо вигідною для України.

Объяснение:

Похожие вопросы