Що передбачає програма H&M «Дії з модою»
Ответы
Ответ:
H&M є одним з найбільших брендів серед виробників одягу для мас-маркету. Компанію часто відносять до тих, що працюють за моделлю “швидкої моди”. На думку противників fast fashion, таке виробництво має на меті випускати якнайбільше одягу, що “живе” недовго — як з погляду якості, так і з погляду актуальності трендів. Це спонукає покупців купувати нові речі щосезону, а компанія, відповідно, виробляє все більше.
Багато фабрик H&M працюють у країнах третього світу. Найбільше місць виробництва зосереджено в Бангладеші, Індії та певних регіонах Китаю. Працівники цих фабрик часто працюють у незадовільних умовах, за відсутності охорони праці, мають ненормований графік роботи та низьку заробітну плату. У 2013 році у Бангладеші будівля Rana Plaza, у якій базувалась фабрика H&M, зруйнувалася, унаслідок чого загинуло 1138 людей.
Це був не єдиний трагічний випадок на виробництві, проте ця подія розпочала всесвітню дискусію щодо проблеми.
Останніми роками H&M підтримує глобальний тренд на екологічність і демонструє сталість виробництва та принцип “свідомої” моди як свої головні цінності. Багато ініціатив та колекцій закликають до ідеї перероблення та довготривалого носіння речей.
У 2015 році H&M випустив ролик “H&M Conscious: Sustainable fashion through recycled clothes”, що став однією з найуспішніших реклам компанії. У відео зобразили різних за віком і національністю людей, які одягаються у своєму унікальному стилі. Голос за кадром озвучив ідею того, що мода не має жодних правил, і кожен може одягатися, як забажає, навіть якщо це суперечить усім стереотипам та звичкам суспільства.