Предмет: Экономика,
автор: gari47777
Підприємство "Вікторія" придбало виробниче обладнання первiсна вартість якого 40000 грн.; - ліквідаційна вартість - 4000 грн.; очікуваний термiн корисного використання обладнання - 5 років. Очікуваний обсяг продукції, яку буде вироблено з використанням придбаного обладнання - 28800 одиниць, в тому числі за роками: перший рiк-5200 одиниць; другий рiк-6200 одиниць; третій рік - 7000 одиниць; четвертий рiк - 6000 одиниць; п'ятий рiк - 4400 одини
Визначити: 1) розмiр амортизаційних відрахувань можливими методами протягом п'яти років експлуатацiï обладнання: 2) суму зносу на кінець кожного календарного року: 3) залишкову вартість виробничого обладнання на кінець кожного календарного року
Ответы
Автор ответа:
0
1. Розмір амортизаційних відрахувань можливими методами протягом п'яти років експлуатації обладнання:
а) прямолінійний метод:
Амортизаційний відрахування за рік = (40000 грн. - 4000 грн.) / 5 років = 7200 грн.
Річні амортизаційні відрахування:
1-й рік: 7200 грн.
2-й рік: 7200 грн.
3-й рік: 7200 грн.
4-й рік: 7200 грн.
5-й рік: 7200 грн.
б) метод зменшення залишкової вартості:
Коефіцієнт амортизації за рік: 1 / 5 = 0,2
Річні амортизаційні відрахування:
1-й рік: 40000 грн. * 0,2 = 8000 грн.
2-й рік: (40000 грн. - 8000 грн.) * 0,2 = 6400 грн.
3-й рік: (40000 грн. - 14400 грн.) * 0,2 = 5120 грн.
4-й рік: (40000 грн. - 19520 грн.) * 0,2 = 4096 грн.
5-й рік: (40000 грн. - 23616 грн.) * 0,2 = 3286,4 грн.
2. Сума зносу на кінець кожного календарного року:
Сума зносу за рік = річні амортизаційні відрахування * обсяг продукції відповідного року / загальний обсяг продукції на всі роки
1-й рік: 7200 грн. * 5200 / 28800 = 1309 грн.
2-й рік: 7200 грн. * 6200 / 28800 = 1557 грн.
3-й рік: 7200 грн. * 7000 / 28800 = 1750 грн.
4-й рік: 7200 грн. * 6000 / 28800 = 1500 грн.
5-й рік: 7200 грн. * 4400 / 28800 = 1108 грн.
а) прямолінійний метод:
Амортизаційний відрахування за рік = (40000 грн. - 4000 грн.) / 5 років = 7200 грн.
Річні амортизаційні відрахування:
1-й рік: 7200 грн.
2-й рік: 7200 грн.
3-й рік: 7200 грн.
4-й рік: 7200 грн.
5-й рік: 7200 грн.
б) метод зменшення залишкової вартості:
Коефіцієнт амортизації за рік: 1 / 5 = 0,2
Річні амортизаційні відрахування:
1-й рік: 40000 грн. * 0,2 = 8000 грн.
2-й рік: (40000 грн. - 8000 грн.) * 0,2 = 6400 грн.
3-й рік: (40000 грн. - 14400 грн.) * 0,2 = 5120 грн.
4-й рік: (40000 грн. - 19520 грн.) * 0,2 = 4096 грн.
5-й рік: (40000 грн. - 23616 грн.) * 0,2 = 3286,4 грн.
2. Сума зносу на кінець кожного календарного року:
Сума зносу за рік = річні амортизаційні відрахування * обсяг продукції відповідного року / загальний обсяг продукції на всі роки
1-й рік: 7200 грн. * 5200 / 28800 = 1309 грн.
2-й рік: 7200 грн. * 6200 / 28800 = 1557 грн.
3-й рік: 7200 грн. * 7000 / 28800 = 1750 грн.
4-й рік: 7200 грн. * 6000 / 28800 = 1500 грн.
5-й рік: 7200 грн. * 4400 / 28800 = 1108 грн.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: Lili34705
Предмет: Английский язык,
автор: aziretkarimov7
Предмет: Математика,
автор: palejsofia023
Предмет: Русский язык,
автор: zaytsev2018
Предмет: Химия,
автор: hgvet4