Предмет: Химия,
автор: minxo0907
Допоможіть будь ласка! Дуже треба, даю 40 балів
1)Визначте відносну густину хлору Сl2 за метаном СН4
2)Укажіть масу порції газу нітроген (ІV) оксиду за нормальних умов, якщо його об'єм дорівнює 448
Ответы
Автор ответа:
0
1. Відносна густина хлору Cl2 за метаном CH4 може бути обчислена з відношення молекулярних мас:
Relative density of Cl2 / CH4 = Molecular weight of Cl2 / Molecular weight of CH4
Молекулярна маса Cl2 = 2 x атомна маса Cl = 2 x 35.45 г/моль = 70.90 г/моль
Молекулярна маса CH4 = 12.01 г/моль + 4 x 1.01 г/моль = 16.05 г/моль
Отже, відносна густина Cl2 / CH4 = 70.90 г/моль / 16.05 г/моль ≈ 4.42
2. Для вирішення цього завдання необхідно знати, який об'єм займає 1 моль газу за нормальних умов (температура 0 °C та тиск 1 атмосфера). Це відомо зі стандартних умов, за яких об'єм 1 моль будь-якого газу дорівнює близько 22,4 л.
Отже, кількість молей газу n може бути визначена, використовуючи ідеальний газовий закон: PV = nRT, де P = 1 атм, V = 448 л, T = 273 К (0 °C) та R = 0,0821 л·атм/(моль·К) - універсальна газова стала.
n = PV/RT = (1 атм) x (448 л) / [(0,0821 л·атм/(моль·К)) x (273 К)] ≈ 18,8 моль
Маса m може бути визначена, множачи кількість молей на молекулярну масу NO2 (молярна маса NO2 = 46 г/моль):
m = n x молярна маса NO2 = 18,8 моль x 46 г/моль ≈ 864 г.
Отже, маса порції газу NO2 дорівнює близько 864 г.
Relative density of Cl2 / CH4 = Molecular weight of Cl2 / Molecular weight of CH4
Молекулярна маса Cl2 = 2 x атомна маса Cl = 2 x 35.45 г/моль = 70.90 г/моль
Молекулярна маса CH4 = 12.01 г/моль + 4 x 1.01 г/моль = 16.05 г/моль
Отже, відносна густина Cl2 / CH4 = 70.90 г/моль / 16.05 г/моль ≈ 4.42
2. Для вирішення цього завдання необхідно знати, який об'єм займає 1 моль газу за нормальних умов (температура 0 °C та тиск 1 атмосфера). Це відомо зі стандартних умов, за яких об'єм 1 моль будь-якого газу дорівнює близько 22,4 л.
Отже, кількість молей газу n може бути визначена, використовуючи ідеальний газовий закон: PV = nRT, де P = 1 атм, V = 448 л, T = 273 К (0 °C) та R = 0,0821 л·атм/(моль·К) - універсальна газова стала.
n = PV/RT = (1 атм) x (448 л) / [(0,0821 л·атм/(моль·К)) x (273 К)] ≈ 18,8 моль
Маса m може бути визначена, множачи кількість молей на молекулярну масу NO2 (молярна маса NO2 = 46 г/моль):
m = n x молярна маса NO2 = 18,8 моль x 46 г/моль ≈ 864 г.
Отже, маса порції газу NO2 дорівнює близько 864 г.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: mariametelyk
Предмет: Другие предметы,
автор: dolgaket
Предмет: Английский язык,
автор: wertyallo1995
Предмет: Математика,
автор: Аноним
Предмет: Українська література,
автор: Mashaggggg