Срочна даю 50 балов
1) Чому Калитка сам не пішов розмінювати гроші, а посилає кума? Як це його характеризує?
2) Яку роль зіграв Копач у житті Калитки? З якою метою автор увів цього персонажа у твір?
3) Актуальність п'єси "Сто тисяч" у наші дні.
4) Чому Карпенко-Карий побудував кінцівку так, що Герасим зазнає краху?
5) То страшний чи смішний Калитка?
(Сто Тисяч)
Ответы
Ответ:
1. Калитка сам не пішов розмінювати гроші, бо якщо би це була якась підстава , була би загроза його життю.
2.У образі копача Бонавентури автор п'єси показав низи тогочасного соціального ладу, що складалися з обіднілих вкрай селян і розорених поміщиків, які не могли пристосуватися до існуючих умов.
3. Шкільний твір Здавалось би, що від часу написання Карпенком-Карим своїх видатних п'єс нас відділяють десятиліття, але й сьогодні його п'єси залишаються актуальними. І причина цьому — процес реформування економіки на ринковій основі.
4.Бо він хотів показати те що на обмані щастя не побудуєш, і навіть якщо перший час ти будеш "Щасливий та Успішнй " в обмані, все одно це до доброго не приведе.
5. Автор висміює страшну скупість Калитки, якого дратує навіть те, що робітники, мовляв, тратять час на обід. Він каже: "Коли б хоч скоріше, а то жує та й жує, прямо душу з тебе вимотує: хліб з'їдає і час гаїть".
Жадоба до збагачення зробила Калитку злим та деспотичним. І це виявляється не лише у його відношенні до робітників, але і до своєї ж сім'ї. "І замолоду з синяків не виходила, бий і на старість", — каже дружина Калитки на його погрози. Багатій деградує морально. Науку він вважає дитячою забавою, вчених — голодранцями. Його улюблена тема для розмов — гроші. Викриттю духовної нікчемності Калитки служить його груба та лайлива мова: "Та нехай їм чорт...", "бодай той Бонавентура сказився..." тощо.
Це є наскрізь сатиричний образ. Автор дошкульно висміює його безмежну любов до багатства: "Легко по своїй землі ходить. Глянеш оком навколо — усе
Объяснение: