Предмет: Химия, автор: lzikwx

Обчисліть об'єм кисню за нормальних умов, який витратиться на спалювання 12 м3 етину.

Ответы

Автор ответа: arthor544
2

Ответ:

За нормальних умов (температура 0°C і тиск 1 атмосфера) 1 моль будь-якого газу займає об'єм 22.4 літрів.

Обчислимо, скільки молей етину міститься в 12 м3:

12 м3 = 12 000 л (1 м3 = 1000 л)

Кількість молей етину = об'єм / молярний об'єм = 12 000 л / 22.4 л/моль ≈ 536 моль

Так як коефіцієнт перед етином у рівнянні рівний 1, то на спалювання одного моля етину потрібно 2.5 моля кисню.

Тому, кількість молей кисню, необхідних для спалювання 536 моль етину, дорівнює 2.5 * 536 = 1340 моль.

Об'єм цього кисню за нормальних умов можна обчислити за допомогою формули ідеального газу:

V = nRT/P, де V - об'єм газу, n - кількість молей газу, R - універсальна газова стала (0.0821 латм/(мольК)), T - температура в Кельвінах, P - тиск газу в атмосферах.

При нормальних умовах T = 273 К, P = 1 атмосфера.

Обчислимо об'єм кисню за нормальних умов:

V = nRT/P = 1340 моль * 0.0821 латм/(мольК) * 273 К / 1 атмосфера ≈ 30 469 л

Отже, об'єм кисню за нормальних умов, який витратиться на спалювання 12 м3 етину, дорівнює близько 30 469 л.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: shuzuku