1. За допомогою яких органів чуття ми
сприймаємо інформацію з навколишнього
світу?
2. Типи сприйняття інформації учнями?
3. Етапи ефективного слухання?
СРОЧНО ДАЮ 30 БАЛОВ!!!
Ответы
Відповідь:
1.Людина отримує інформацію за допомогою п'яти основних органів чуття:
очі (зір),
вуха (слух),
язик (смак),
ніс (нюх)
шкіра (дотик, відчуття болю, температури)
2.Є три типи сприйняття - візуальний, аудіальний і кінестетичний (тактильний).
3.Етап 1 - отримання інформації. На цьому етапі ви сприймаєте повідомлення за допомогою своїх органів почуттів, в основному за допомогою зору і слуху. Як не парадоксально це звучить, ви слухаєте очима стільки ж, скільки і вухами. (Виняток становлять телефонні розмови.) Зір допомагає отримати невербальні підказки, що визначають характер передачі та сприйняття сообщенія.Поетому, якщо вам потрібно з кимось залагодити важливе питання, краще зробити це під час особистої зустрічі. Бачачи свого співрозмовника, ви зможете краще зрозуміти, про що він думає і що відчуває.
ап 2 - обробка інформації. Після того як ви сприйняли повідомлення, починається невидимий внутрішній процес його обробки. Вона відбувається у вашому мозку і включає в себе аналіз, оцінку і синтез. Ці процеси допомагають зрозуміти сенс висловлювання мовця, дають відповідь на питання: "Що має на увазі мій співрозмовник?" Хоча цей процес внутрішній, говорить може помітити зовнішню реакцію одержувача.
Труднощі на цьому етапі слухання можуть бути викликані неуважністю слухача або його психічним станом, наприклад стресом. Якщо вас щось відволікає, вам важко повністю вникнути в суть висловлювання, зрозуміти, який сенс вкладає співрозмовник в свої слова. Якщо вас захльостують емоції, то ви звертаєте увагу на дрібниці, але втрачаєте головне. Тому етап обробки повідомлення вимагає високої концентрації, якщо ви прагнете зрозуміти те, що хотів сказати ваш співрозмовник.
етап 3 - реакція на отриману інформацію.
На цьому етапі говорить бачить і чує, як реагує слухає. Реципієнт вербальними і невербальними засобами підтверджує, що він отримав і зрозумів повідомлення.
Коли говорить бачить, що слухає його розуміє і цінує, між співрозмовниками встановлюється тісний зв`язок, що підвищує ефективність співпраці. Якщо адресант наштовхується на нерозуміння реципієнта, про що свідчать його невербальні і вербальні дії, процес спілкування дає збій. Ефективність взаємодії знижується, а напруга посилюється.
Пояснення: