Предмет: Биология, автор: slusarvitalina18

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!СРОЧНО!

ПІДГОТУВАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО

РОСЛИНИ,ТВАРИНИ ТА ГРИБИ СВОЄЇ

МІСЦЕВОСТІ

(я живу в Чернігівській області)

Ответы

Автор ответа: kkitsan
1

Чернігівщина розташована в природній зоні Українського Полісся. Це надзвичайно цікава й живописна територія, що здавна була заселена людьми. Неповторна природа, самобутність і щедра історична спадщина цього краю не залишать байдужим нікого. На території області діють 3 національні парки, один з яких – “Залісся” – лежить частково й на Київщині. Також на Чернігівщині розташований найбільший в Україні регіональний ландшафтний парк – “Міжрічинський”.

Давайте поговоримо про рослини, тварини та гриби нашої області.

Рослини:

Рослинність Чернігівщини у природному стані збереглася лише приблизно на 1/3 території, переважно у поліській частині області, у вигляді лісів, трав’яного покриву луків і болотної рослинності. У лісах на півночі області переважає сосна звичайна, а на півдні - дуб звичайний.

Чернігівщину часто називають лісовим краєм, адже понад 20 % її території займають ліси. Колись їх було ще більше - понад 30 % площі. Але діяльність людини призвела до їх значного скорочення. Ліси збереглися переважно на Чернігівському та Новгород-Сіверському Поліссі, острівцями в лісостеповій частині області.

Лісовий фонд області складає більше 654000 га. В ньому переважають природні ділянки, насадження та культури сосни звичайної, дуба звичайного, вільхи клейкої, осики, ясена звичайного, липи серцелистої, берези бородавчастої. Найбільш розповсюджені в нас ліси, в яких в якості домінанта виступає сосна звичайна, це так звані бори та субори.
Багато рослин Чернігівської області занесени до Червоної книги. Ось деякі з них:

Береза низька

Верба чорнична

Лілія лісова

Цибуля ведмежа

Підсніжник білосніжний

Водяний горіх плаваючий

Плавун щитолистий

Верба Старке

Тварини:

Завдяки багатій природі Чернігівщини звірів, птахів у нас водиться багато. Добре відомо, що диких тварин виявити в лісі, болоті чи на полі не так просто, а от сліди їхньої життєдіяльності можна побачити на кожному кроці. Кількість звірів у лісі та в місцях їхнього перебування визначаються багатьма факторами.

Ось деякі тварини, які живуть на території Чернігівщини:

голі лосі, олені благородні, олені плямисті, козулі, кабани, зайці-русаки, вовки, рисі, норки, видри, куниці лісові, сірі куріпки.

Гриби:

Чернігівщину можна поділити на дві частини: північна – лісова частина, південна – де більше лісостеп. Гриби ростуть і там, і там. Але найбільше їх у Корюківському, Городнянському, Ріпкинському районах. Чимало їх є і в Новгород-Сіверському, Семенівському – тобто вся північна частина Чернігівщини грибна. Все залежить тільки від погодних умов. Але і в Ніжинщині та Ічнянщині є дубові насадження, там також ростуть гриби.

Найбільш поширені їстівні осінні гриби на Чернігівщині:

білі, маслюки, підберезовики, опеньки.

Це було все, дякую за увагу.


kkitsan: Писала сама +- з різних сайтів
Похожие вопросы
Предмет: География, автор: igibaevadim
Предмет: Геометрия, автор: yuristik66