Предмет: Химия, автор: Xande00

Яка кількість речовини натрій оксиду утвориться внаслідок взаємодії натрію з киснем обʼємом 67,2 л.

Ответы

Автор ответа: prudkoyaroslav
0

Ответ:

Розглянемо рівняння реакції взаємодії натрію з киснем:

2 Na + O2 → 2 Na2O

За законом Дальтона часток, обʼєм газу, що бере участь у реакції, пропорційний коефіцієнту перед ним у збалансованому рівнянні реакції. Таким чином, один молекулярний обʼєм кисню (О2) реагує з двома молекулярними обʼємами натрію (2 Na) і утворює два молекулярні обʼєми натрій оксиду (2 Na2O).

Тому кількість речовини натрій оксиду, що утвориться внаслідок реакції натрію з киснем обʼємом 67,2 л, дорівнює кількості речовини кисню в обʼємі 67,2 л.

Обʼєм одного молекулярного обʼєму газу при стандартних умовах (температура 0 °C і тиск 101,325 кПа) дорівнює 22,4 л. Тому кількість речовини кисню у обʼємі 67,2 л становить:

n(O2) = V(O2)/V(mol) = 67.2/22.4 = 3 моль

Отже, за збалансованим рівнянням реакції, утворення двох молекулярних обʼємів натрій оксиду вимагає два молекулярних обʼєми натрію. Тому кількість речовини натрій оксиду, що утвориться, становить:

n(Na2O) = 2 × n(Na) = 2 × (V(Na)/V(mol)) = 2 × (67.2/22.4) = 6 моль

Отже, у результаті взаємодії натрію з киснем обʼємом 67,2 л утвориться 6 моль натрій оксиду.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: saukarina246
Предмет: Русский язык, автор: ageenkoelizaveta44
Предмет: Алгебра, автор: dkiba