Предмет: История, автор: sofiatropak

!!!!!ПОМОГИТЕ!!!!!!!СРОЧНО!!!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: yabluko1801
0

Відповідь:

Пояснення:

Основні битви греко перських війн:

А) Марафонська битва; Б) битва при Фермопілах; В) Саламінська битва

Система влади в Афінах за Перікла: За часів Перікла в Афінах вже не було царів, вся влада належала самим громадянам. Верховним органом Афінської держави були народні збори. Вони відбувалися на головному майдані міста – Агорі.

Ремесло та сільське господарство:

Традиційно вважається, що основою сільського господарства Середземномор’я було рослинництво, а його основою, у свою чергу, так звана середземноморська тріада – зернове господарство, виноградарство та оливководство.  Фахівці-археоботаніки додають до цих трьох ще й четверту галузь – вирощування зернобобових.

Використання праці рабів: В основному раби використовувалися в сільському господарстві, але вони також використовувалися в каменоломнях або шахтах, а також в якості домашньої прислуги.

Житло, одяг, харчування:

Житло греків було дуже простим. Будинок складався з двох частин: чоловічої й жіночої. Через ворота входили до передпокоїв, з обох боків від яких розташовувалися господарські приміщення. Далі – головна зала чоловічої половини з колонами. Посередині в ній стояв вівтар, присвячений Зевсу. З боків до нього примикали кімнати чоловіків. Коридор напроти головного входу вів до жіночої половини. Вона також мала залу з колонами та кімнати для жінок. За нею – приміщення для рабів та слуг. Якщо будинок мав два поверхи, то на другий поверх вели східці. На другому поверсі були кімнати для гостей та рабів. Тільки верхній поверх мав вікна, а нижній освітлювався через двері.

Грецький одяг був так само простим. Складався із сорочки (хітона) і накидки (гіматія) або плаща. Одяг виготовляли із цілого шматка лляної або вовняної тканини, пізніше – бавовняної. Чоловіки вдягали короткі або довгі хітони. Жінки носили довгі, до п'ят, легкі, прикрашені вишивкою та золотом хітони.

Писемність: грецька писемність з’явилася приблизно в 9-8 ст. до н.е., можливо, вона була створена на основі фінікійської писемності. Найдавніші зі знайдених зразки грецької писемності датують 8-7 ст. до н.е. Кожен символ грецького алфавіту позначав одну букву, окремі символи з’явилися і для позначення голосних.

Освіта: у Стародавній Греції існували дві форми навчання: формальна та неформальна. Формальна (офіційна) освіта надавалася у державній школі або приватним репетитором, а неформальна (не офіційна) освіта надавалася безкоштовним вчителем в непублічних місцях.

Видатні філософи та науковці: Фалес, Анаксимен, Анаксимандр, Геракліт, Піфагор, Парменід, Зенон Елейський та ін.

Вигляд храмів: Типовим зразком давньогрецького храму став периптер — прямокутний об'єм споруди, з усіх боків оточений колонадами.

Відомі храми: скарбниця у Дельфах, храм Афіни на о. Егіна, храм Зевса в Олімпії.

Театр: Театр Діоніса в Афінах — перший кам’яний театр в Греції, призначений для релігійних святкувань (діонісій) і публічних вистав, пізніше для філософських чи політичних диспутів, ораторських змагань, народних зібрань тощо — став зразком споруди для інших грецьких полісів.

Похожие вопросы