Хрестові походи, помогите
Ответы
Перший Хрестовий похід 1095 року
Основна частина його учасників (які виступили в шлях в 1095 році) до Константинополя не дійшла, загинувши в шляху від епідемій і поневірянь. Ті, хто дісталися, були знищені турками. Друга «хвиля» хрестоносців, озброєних зброєю і припасами, дісталася Малої Азії навесні 1097 року, як і планувалося папою Урбаном II. Сельджуки вже не могли протистояти військовій перевазі хрестоносців. Європейці захопили багато міст і заснували цілі держави. Мусульманське населення стало кріпаками.
Другий хрестовий похід 1147-1148 років
Папа Євген III закликав французького короля Людовика VII і німецького імператора Конрада III очолити другий хрестовий похід. Напрямки хрестових походів двох правителів проходили в Азію через Угорщину по Дунайському шляху. Першою виступила в 1147 році армія Конрада III, через 2 місяці в шлях вийшли французи. У жовтні 1147 і лютому 1148 німці зазнали поразки . Армія Людовика VII перейшла Босфор і по дорозі до Сирії була також розбита. Навесні 1148 року ще частини німецької та французької армій зустрілися в Палестині. Об’єднавшись з єрусалимським королем Балдуїн III, вони зробили походи на Ашкелон і Дамаск, які увінчалися повним провалом.
Третій хрестовий похід 1189-1192 років
На той час мусульманський правитель Салах ад-Дін захопив Бейрут, Єрусалим, Акру, Ашкелон, Тіверіаду, частину князівства Антіохійського і графства Тріполі. Папа Климент III закликав до третього хрестового походу. Його очолили король Франції Філіп II Август, імператор Німеччини Фрідріх I Барбаросса і король Англії Річард I Левове Серце. Шляхи правителів розійшлися.
Фрідріх I в союзі з сельджукским султаном Килич-Арслана II і угорським королем Белою III повів армію по Дунайському шляху. Дійшовши до Візантії, він зумів домовитися з її імператором Ісааком II Ангелом про зимівлю в Адріанополі. По весні 1190 Фрідріх I пішов у Сирію, захопивши по шляху Іконій. 10 червня 1190 року німецький імператор потонув в річці Калікадне коли купався, і подальші операції виконувалися під керівництвом його сина, герцога Фрідріха Швабського. Він зумів дістатися до Палестини і осадити Акру.
Французька та англійська армія спочатку діяли разом. Але в 1911 році, коли вони перебували в Сицилії, між правителями спалахнув конфлікт. В результаті цього французи в березні залишають Сицилію і приєднуються до німців, які взяли в облогу Акру. Англійці пішли за ними, захопивши по шляху Кіпр. До Акри Річард дістався в червні 1911 року. Акра була відвойована.
Після цього Річард I зробив 3 спроби захопити Єрусалим, але марно. У 1192 році він укладає мир з єгипетським султаном і повертає християнам прибережну смугу Яффа – Тир.
Четвертий хрестовий похід 1202 – 1204 роки
Папа римський Інокентій III після невдалого третього хрестового походу почав агітацію за новий похід. На цей раз проти Єгипту, який володів Єрусалимом. Лицарів, що зібралися у Венеції, очолив маркіз Боніфацій Монферратський. У жовтні 1202 року вони відплили з Венеції, увірвалися і розграбували Дару. За ці діяння Інокентій III відучує їх від церкви. Але погодився відкликати свій указ, якщо вони далі підуть на Єгипет. Лицарі вибрали свій шлях – вони вирішили втрутитися в справи Візантії, де Олексій III скинув з престолу свого брата Ісаака II, і відновити колишнього царя на престолі. Після вдалої місії у правителя Візантії не вистачило грошей, щоб розплатитися з лицарями. Ті 13 квітня 1204 року вриваються в Константинополь і громлять місто. Візантійська імперія була розділена на хрестоносні держави: Латинську імперію, королівство Фессалоніки, Ахейское князівство і Афінське герцогство. Острови дісталися венеціанцям. Таким чином, цей хрестовий похід привів до розколу між західним і візантійським християнством.