Предмет: Химия, автор: sofiakurban4

1)Обчисліть масу нітратної кислоти кількістю речовин 10 моль?
2)Обчисліть масу хлороводню об'ємом 3,36 л (Н. У.)?
3)Скільки атомів міститься у 31,2 г силікатної кислоти?
ТЕРМІНОВО. БУДЬ ЛАСКА. ​

Ответы

Автор ответа: Koffien
1

Відповідь:

Пояснення:

Молярна маса азотної кислоти (HNO3) становить приблизно 63 г/моль. Отже, маса 10 молей азотної кислоти дорівнює:

10 моль х 63 г/моль = 630 г

Щоб обчислити масу хлористого водню (HCl) об’ємом 3,36 літра при стандартній температурі та тиску (STP), нам спочатку потрібно обчислити кількість молей HCl, використовуючи закон ідеального газу:

PV = nRT

де P — тиск (1 атм), V — об’єм (3,36 л), n — кількість молей, R — газова постійна (0,082 л атм/моль K), а T — температура (273 K при STP ).

n = (PV)/(RT) = (1 атм x 3,36 л)/(0,082 л атм/моль K x 273 K) = 0,143 моль

Молярна маса HCl становить приблизно 36,5 г/моль. Отже, маса 0,143 моль HCl дорівнює:

0,143 моль х 36,5 г/моль = 5,25 г

Молярна маса кремнієвої кислоти (H4SiO4) становить приблизно 96 г/моль. Щоб обчислити кількість молей кремнієвої кислоти в 31,2 г, поділимо масу на молярну масу:

n = 31,2 г / 96 г / моль = 0,325 моль

Один моль кремнієвої кислоти містить число атомів Авогадро, яке становить приблизно 6,022 x 10^23. Отже, 0,325 моля кремнієвої кислоти містить:

0,325 моль x 6,022 x 10^23 атомів/моль = 1,96 x 10^23 атомів

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sergiybabenko765