Предмет: История, автор: Аноним

за допомогою додаткових джерел (інтернет-ресурсів) визначте причини, привід, результат і наслідки Великого переселення народів. Довідка: Усі події, явища та процеси мають причини, причини, результати та наслідки. Визначення причини відповідає на питання, чому сталася подія, явище чи процес. Причини завжди важко визначити, а причини завжди на поверхні. Наслідок — це результат дії однієї (або кількох) причин. Результат — кінцевий підсумок певної діяльності, заняття, розвитку тощо і є показником чого-небудь. помогите пожалуйста ​

Ответы

Автор ответа: bravo007
1

Серед основних причин переселення племен IV–VI столітті дослідники називають: зміну клімату, збільшення населення і нестачу земель. Переміщення одних племен витісняло інші, які у свою чергу були змушені здобувати та освоювати нові території для життя. Таким чином, відбувався процес ланцюгової реакції. Приводом до Великого переселення народів став наступ гунів, які у 375 році знищують державу остготів.

У IV-му столітті римляни розселяють германців як федератів (союзників) на своїх кордонах, вони одержують щорічне утримання (annonae foederatae) і беруть на себе захист кордонів. У V-му столітті виникають германські народні поселення на римському терені. Східні германці стають рушіями переселення народів, що за часом обмежене періодом з 375 року (вторгнення гунів до остготів) до 568 року (захоплення земель лангобардами в Італії).

Велике переселення народів почалось поступовим пересуванням готів (що належали до східних германських племен) з Балтії в Українське Причорномор'я. Готські племена осіли в пониззі Дніпра (остготи) та між Дністром і Дунаєм (вестготи). У 375 році гуни, розбивши племінний союз готів на чолі з Германаріхом, покорили більшу частину остготів та інші племена.

Восени 376 року, під тиском гунів, вестготи, перейшовши Дунай, оселились, з дозволу Риму, на території римської провінції Мезії (територія між Нижнім Дунаєм і Балканами). У 377 році, внаслідок постійних утисків римських чиновників, вестготи підняли повстання, до якого приєднались раби і колони. У серпні 378 року повстанці розгромили римську армію під Андріанополем.

Лише в 382 році імператору Феодосію вдалося придушити повстання і переселити готів до Мезії і Фракії. За Аларіха, який стає королем вестготів, вони починають шукати нових місць проживання. Після розбійного походу Балканським півостровом і Пелопоннесом Аларіха призначають воєводою Іллірики (Magister militum per Illyricum). Близько 400-го року бургунди пересуваються в райони річок Рейну — Майну і засновують державу на середньому Рейні (столицею, за легендою, був Вормс) за правління Гундагара (Гунтер).

429 року вандали переправляються під приводом Гейзеріха до Африки. 436 року Бургундську державу знищує гунське допоміжне військо, закликане римським воєначальником Аецієм. 439 року вандали утворюють у Африці свою державу. 443 року бургунди розселяються на річках Сона і Рона, де вони утворюють свою державу. До середини V століття германські племена (вандали, алемани, бургунди, франки, англи, сакси) заселили територію Західної Римської імперії та створили в кінці VI–VII століття свої королівства.

Гуни, які утворили величезну державу на чолі з Аттілою, намагалися захопити Галлію та Італію. Проте після поразки на Каталаунських полях (451) та смерті Аттіли їхня держава розпалась. Існує легенда про те, як імператор послав римську красуню до Аттіли. Аттіла закохався в неї і вони вирішили одружитися. Та римська красуня сказала, що спочатку він повинен випити келих вина. Потайки красуня підсипала туди сильну отруту. Випивши келих, Аттіла помер.

У 455 році Рим зайняли і зруйнували вандали. У 476 році вождь племені скирів, Одоакр, скинув останнього імператора Ромула Августа — і Римська імперія перестала існувати. У VI–VII столітті почався завершальний етап великого переселення народів. У цей період племена антів, гепідів, болгар, хорватів, сербів, аварів та ін. вступили на територію Східної Римської імперії (Візантії).

З 527 року анти, склавіни разом з гунами здійснювали часті походи на Константинополь. У 577 році слов'яни зайняли землі на території Фракії і Македонії, а на початку VII століття Далмацію та Істрію. З кінцем VII століття слов'яни займали майже весь Балканський півострів і деякі області Малої Азії. Велике переселення народів стало однією з причин падіння Західної Римської імперії.

Наслідки

Західна Римська імперія перестає існувати. На її місці виникають держави германців яких навертає до аріанського християнства гот Вульфіла (жив близько 310-382/383 років), котрий переклав Біблію готською мовою. Залишену германцями місцевість на схід від Ельби заселяють слов'яни.

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Велике переселення народів

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: lilia110309
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: grehovevgenij302