Предмет: История, автор: masa43396

шляхи історичних змін в країнах азії наприкінці 19 ст​


a2821: Такий стан цих держав зумовлював їх насильницьке втягування у світовий ринок, що неодмінно позначилося й на внутрішньому житті. Традиційні економічна система і політична структура почали швидко руйнуватися. Звичайно, ані правителі, ані народи не бажали бути лише спостерігачами того, як вирішується їхня доля.

Ответы

Автор ответа: NeMaslo
1

Відповідь:
У другій половині 19 ст. Османська імперія, Персія, Сіам та Китай потрапили в напівколоніальну залежність від великих держав. Вони були поділені на сфери впливу, а правителі перетворилися на маріонеток, які залежали від колонізаторів. Лише суперництво великих держав завадило перетворенню їх на колонії. Правляча верхівка розуміла, що такий стан криється у воєнній і технічній відсталості їх країн. Вони запозичували технічні досягнення, переозброювали на європейський армії, створювали власну промисловість, намагалися боротися проти деяких традицій, які, на їхню думку, стримували розвиток країни.
В Османській імперії такі реформи дістали назву Танзімат "перетворення", у Китаї - політика самопосилення, в Ірані - реформи Тагі-хана.

Проте ці та інші реформи не мали бажаного наслідку: вікові традиції не поспішали пристосовуватися до мінливого світу, а самі реформи не були послідовними.  Зрештою, все скінчилось крахом.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: arhangelskaaalena880
Предмет: Алгебра, автор: vovaod12345