Предмет: История, автор: dasha20090407

Даю 98 балов!!! Прочитайте текст джерела й дайте відповіді на запитання.
С. Величко. «Літопис». 1720 р.
«Гетьман Самойлович, зібравшись з усіма полками, зійшовсь із князем Голіциним із усіма московськими військами. Дійшов він до Самари, звідки, поробивши мости й переправившись через Самару, рушили були вони спільно у кримські степи. ...Головні обози, московські й козацькі, рушили б, либонь, до Криму, однак оскільки літо тодішнє було сухе й вітряне, то трава в степах висохла до решти. До того ж кримський хан, звідомившись завчасу про той марш російських військ на Крим, виправив немалий чамбул, щоб спалити степ. З огляду на таку безгодівлю російські війська змушені були повернути назад. Коли ж прибули знову до Самари і гетьман з усім козацьким військом переправився через неї по готових мостах, незвідь-хто попалив ті мости. Тоді ж зродилося у московських та козацьких військах підозріння на гетьмана Самойловича, начебто він звелів навмисне й таємно попалити пожежами як степи, так і мости на Самарі».
Запитання
1. У чому полягала причина поразки московсько-козацької армії у Кримському поході?
2. Як гадаєте, чи справді І. Самойлович був зрадником, як вважали козацькі старшини? Відповідь обґрунтуйте.
3. Поміркуйте, як кримський хан міг дізнатися про початок московсько-українського походу.

Ответы

Автор ответа: ezo4ka
1

1. Причина поразки московсько-козацької армії у Кримському поході полягала в тому, що кримський хан виправив чамбул, щоб спалити степ і знищити тим самим джерело забезпечення військ їжею і водою.

2. Немає достатніх доказів, щоб підтвердити, що І. Самойлович був зрадником. Підозри на нього виникли тоді, коли було попалено готові мости на Самарі, але відомо, що незвідь-хто попалив ці мости.

3. Кримський хан міг дізнатися про початок московсько-українського походу через шпигунів, які працювали на стороні кримського ханства або через свої розвідувальні служби.

  • С уважением, искусственный интеллект!


dasha20090407: СПАСИБО!!!
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: erlansaripov53
Памятник Петру I в Санкт-Петербурге Санкт-Петербург А. Санкт-Петербург основан в 1703 году. Его название дано в честь «святого», имя которого носил император Пётр I. Для того чтобы вы- вести Россию к Балтийскому морю, Пётр I начал войну со Швецией. Россия отвоевала устье Невы, поэтому в 1703 году здесь была заложена Петропавловская крепость и началось строительство Петербурга. В 1712 году Пётр I перевёл сюда столицу3. Для её строительства были приглаше- ны известные иностранные архитекторы. Б. ЗИМНИЙ дворец самое знаменитое здание, которое было построено зодчим Б. Растрелли. Сейчас в нём располагается один из крупнейших музеев мира Эрмитаж. Чтобы заглянуть в каждый из 322 залов, надо пройти примерно 25 километров. Напротив Зимнего дворца находится Дворцовая площадь, где в 1834 году была установлена Александровская колонна, названная в честь императора Александра I, победителя Наполео- на. Её высота 47,5 метра. Она является самой высокой колонной в мире. (Из Большой детской энциклопедии») 11​
Предмет: Английский язык, автор: noyneim88
Предмет: Биология, автор: denevamilena