Предмет: История, автор: Аноним

Український культурологічний клуб (УКК) реферат

Ответы

Автор ответа: maksyshade62
1

Ответ:

1987, 16 серпня – у Києві дисиденти та колишні політв’язні провели Установчі збори й затвердили статут українського культурологічного клубу (УКК). Це була перша в радянській Україні громадська організація.

Серед тих, хто стояв біля витоків УКК були Євген Сверстюк, Олесь Шевченко, Сергій Набока, Леонід Мілявський, Микола Горбаль, Василь Овсієнко, Анатолій Лупиніс, Павло Скачок, Віталій Шевченко, Інна Чернявська, Леся Лохвицька, Ольга Гейко-Матусевич та інші.

Вони зустрічалися в невеличкому молодіжному клубі-кафе “Любава”, там  обговорювали табуйовані теми Голодомору, утисків церкви, української культури, читали вірші шістдесятників. Саме в “Любаві” після бурхливих дискусій прозвучала пропозиція створити громадське об’єднання для вивчення і пропаганди української культури.

Організаційне засідання УКК 16 серпня 1987 року на дачі Аркадія Киреєва. На світлині: А. Киреєв, Л. Мілявський, О. Шевченко, В. Федько, О. Пашкевич (сидить біля столу), невідомий, Едуард (сидить за столом), Марина (сидить поруч з Едуардом), І. Запорожець (стоїть за спиною Марини), С. Набока (поруч з І. Запорожцем), А. Битченко, О. Матусевич-Гейко (сидить на першому плані), Л. Лохвицька (сидить поруч).

16 серпня на дачі у Аркадія Киреєва зібрався актив Клубу, який обрав господаря головою УКК.

Невдовзі  засідання клубу перенесли до великої концертної зали "Сучасник", що розташовувалася у парку Фрунзе  (нині  Куренівський парк). Там відбулися три зустрічі, на які прийшло до 500 осіб. Обговорювали проблеми екології, стан пам’яток історії та архітектури, історичні теми. Після чого “клубівцям” заборонили проводити свої зібрання в цьому приміщенні, відтак вони були змушені збиратися просто неба в парку або у власних помешканнях.

Бували у клубі В’ячеслав Чорновіл, Михайло і Богдан Горині, Степан Хмара, Левко Лук’яненко, Іван Гель, Анатолій Лупиніс, Олесь Сергієнко.

Увесь час за учасниками зібрань вівся нагляд КГБ, тривали репресії проти членів клубу. Та комуністична влада змушена була де-факто дозволити політичну діяльність, і восени 1988-го року УКК увійшов колективним членом у щойно створену Українську Гельсінкську Спілку.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: nastaustimenko36
Предмет: Математика, автор: Аноним
Предмет: Физика, автор: zaloznijroman2