Предмет: Психология, автор: natabar375

2. Психологи Г. Келлі і Док. Тібо створили концепцію міжособистісних стосунків, проілюструвавши її історією взаємин Марії та Сергія з повісті Л. М. Толстого "Сімейне щастя". Вона розпочинається з палкого кохання, яке переходить у місяці насолоди. Та з часом Марія і Сергій віддаляються одне від одного; навіть народження сина не дає бажаних змін. Марія мало не втрачає Сергія, і лише це змушує її переосмислити свої стосунки з ним. Поступово повертається відчуття щастя. Автори пояснюють: "Результати для будь-кого з учасників процесу взаємодії можуть бути сформульовані в термінах винагород, які отримують учасники, і витрат, які вони несуть; при цьому їх значення залежить від поведінки обох партнерів... В історії Марії та Сергія винагороди на ранній стадії шлюбу ґрунтувалися на їх потребі та здатності давати любов і прихильність і отримувати їх... На початку шлюбу витрати були незначними" [28, 66]. Далі вони зросли так, що виникла необхідність мінімізувати їх. Проте розриву не сталося саме через можливі витрати (засудження оточення, почуття провини через порушені зобов'язання та шкоду, яка буде заподіяна Сергієві). Коли ж альтернативний зв'язок з іншою людиною стає неминучим, Марія рятується втечею до чоловіка і сина. Вона "зрозуміла чи згадала, як сильно її майбутнє щастя залежить від них". Наскільки обґрунтованою є ця концепція? Який напрям психології вона характеризує?

Ответы

Автор ответа: Literatorhelp
1

Концепція міжособистісних стосунків Г. Келлі і Док. Тібо заснована на ідеї того, що взаємодія між двома людьми базується на винагородах та витратах, які вони отримують і несуть відносно один одного. Ця концепція характеризує напрям соціальної психології.

У випадку з історією Марії та Сергія, концепція міжособистісних стосунків дійсно може бути застосована, оскільки їхні стосунки змінювалися з часом на основі того, що вони отримували та несли один одному. На ранній стадії вони відчували винагороду від того, що давали один одному любов та прихильність. Але з часом їхні витрати зросли, і вони повинні були мінімізувати їх, щоб не розірвати стосунки. Втім, коли Марія розглядала альтернативний зв'язок з іншою людиною, вона зрозуміла, що вона не може втрачати свою сім'ю, яка була для неї важливою винагородою. Таким чином, вона повернулася до Сергія і відчула винагороду від того, що зберегла свою родину.

Отже, концепція міжособистісних стосунків є обґрунтованою, коли розглядати взаємодію між людьми. Вона може застосовуватися для аналізу різних типів відносин, включаючи сімейні.

Концепція міжособистісних стосунків, створена Г. Келлі і Док. Тібо, належить до напряму соціальної психології.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: yarikvyrva
прошу бистеееееее 50 балов
Письмово виконайте завдання до тексту “Секрети публічного виступу”
1. Визначте тему та основну думку тексту.
2. Дайте відповіді на запитання.
З чим автор порівнює публічні виступи?
Про які способи підтримки розповів експерт?
Які звуки експерт називає лівими?
Чим, за словами експерта треба замінювати «ліві звуки»?
Чи згодні ви з експертом, що паузи не шкодять виступу?
Які поради ви «візьмете» для себе? Чому?
Визначити, які види аудіювання було використано в тексті.

СЕКРЕТИ УСПІХУ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ
У чому різниця між звичайною розмовою та публічним виступом? Як підтримувати увагу аудиторії? Чим відрізняється письмовий текст від усної промови? Які основні риторичні прийоми? Яка структура виступу та як до нього готуватись? Як позбутись стресу? Про все це під час тренінгу «Публічні виступи» розповідав Валентин Бойницький.
За словами тренера, важливо усвідомити необхідність постійно підтримувати УВАГУ аудиторії під час публічного виступу, на відміну від звичайної розмови, де увага присутня автоматично. Адже ті, хто слухають, добре знають, що їм не потрібно відповідати чи підтримувати тему, відсутнє розуміння того, що буде зворотній зв`язок.
Експерт навів кілька способів підтримки уваги:
1. Залучення аудиторії (достатньо використовувати спонукаючі конструкції, наприклад: згадайте, уявіть і тд.);
2. Задавання питань;
3. Зоровий контакт,який утримує слухача у бадьорому стані, дає можливість визначити наскільки цікавим та зрозумілим є виступ для аудиторії, а також визначити слухачів-індикаторів, які емоційно виказують те, наскільки добре чи ні проходить виступ.
“Найголовніше у публічних виступах – це природність, адже вся штучність відслідковується аудиторією на рівні рефлексів, з’являється відчуття нещирості та одразу втрачається довіра до вас як спікерів… не варто імітувати щось…будьте собою“, наголосив В.Бойницький.
Додатковими симптомами того, що аудиторія слухає спікера може бути будь-який зворотній зв’язок, як позитивний, так і негативний (сміх, посмішки, оплески, гнилі помідори, вигуки “ганьба”).
Не варто боятись ПАУЗ у публічних виступах. Якщо у звичайній розмові паузи технічно шкідливі, бо призводять до того, що розмову хтось перехоплює, то у публічних виступах ніхто не збирається перебивати чи перехоплювати та вести вашу мову далі. Потрібно використовувати паузи, які для аудиторії дозволяють розбити промову на певні смислові блоки та дати можливість її осмислити.
Паузи дуже сильно впливають на смисли!
Якщо у звичайній розмові ЛІВІ ЗВУКИ ( “ееее..ммм” ) корисні, то у публічних виступах, де ніхто не збирається перебивати чи перехоплювати мову, вони не потрібні взагалі, адже будуть засмічувати вашу промову. Тому, щоб позбутись неконтрольованого вживання лівих звуків у публічній промові, потрібно усвідомити, що така річ існує (оскільки ми роками виробляли звичку користування такими звуками) і на сцені вона не потрібна. Будь-який лівий звук потрібно заміняти паузами.
“Якщо подумати, скільки років кожен із нас тренується говорити у розмовній ситуації?…. А скільки годин кожен із нас віддав у загальній складності публічним виступам?…набагато менше… Не варто очікувати, що якщо ти добре вмієш говорити, то ти так само добре будеш виступати зі сцени.. це різні набори навичок, різні рефлекси…їх потрібно спеціально ТРЕНУВАТИ“, зазначив тренер.
Експерт порадив дуже корисну вправу для тренувань у домашніх умовах: потрібно без підготовки протягом однієї хвилини говорити на будь-яку тему, уникаючи лівих звуків та замінюючи їх на паузи, при цьому підтримувати візуальний контакт, правильно інтонувати та говорити про щось зі смислом. Проте, найголовніша ціль такого тренування – це уникнення лівих звуків та заміна їх на паузи.
Стопроцентна правильність( правильна побудова речень), яка є у текстовій промові, непотрібна в усній публічній промові. Занадто механізована правильність забирає природність.
Предмет: Українська мова, автор: alina0219
Іменник чи прикметник?

1) Там місяць наче вартовий на промінь сперся. У цьому речення слово вартовий іменник чи прикретник, чому?
2) На ганку сиділа знайома нам панна. У цьому речення слово знайома іменник чи прикретник, чому?
3) І для любої розмови мила вийшла на поріг. У цьому речення любої іменник чи прикретник, чому?
4) Не питай у хворого про здоров'я. У цьому речення слово хворого іменник чи прикретник, чому?
5) Ледачий двічі робить, а скупий двічі платить У цьому речення слова ледачий та скупий іменники чи прикретники, чому?
6) Лихий чоловік у громаді, як вовк у отарі. У цьому речення слова лихий іменник чи прикретник, чому?
7) Добрий доброго навчає, а злий на зле наставляє. У цьому речення слова добрий злий іменники чи прикретники, чому?
8) Дай Боже старим очі, а молодим розум. У цьому речення слова старим та молодим іменники чи прикретники, чому?