Предмет: История, автор: meow333333

Культура русі України у XI-XII ст.​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: polinaskrypnichenko
0

Ответ:

Освіта. Розвиток наукових знань. У другій половині XI – першій половині XIII ст. на Русі продовжували існувати і розвиватися державні і церковні школи, приватне навчання. "Наука книжна" – було не звичайним оволодінням письмом, а освоєння тодішніх наукових знань. Літописець стверджував, що "той, хто часто читає книги, той з Богом бесідує або зі святими мужами".

Хоча у Київській Русі, як і всій Європі, не існувало такої галузі діяльності людини як наука, нагальні потреби життя вимагали розвитку достовірних і точних наукових знань. Як правило, вони передавалися усно як професійні секрет з покоління у покоління спеціалістами з певних ремісничих спеціальностей. Металургія, ковальська і ювелірна справи потребували знань з металознавства. Для виготовлення скла, емалей та інших штучних матеріалів слід було знати їх хімічні властивості. Щоб здійснити паломництво до святих місць, потрібні були знання з географії. Без знань математики неможливо звести будівлю чи вести торгівельні операції. Так, цегла і декоративна керамічна плитка виготовлялися за певними стандартами. Майстри знали і користувалися числом ПІ. Знання з астрономії давали можливість орієнтуватися у просторі, передбачати природні явища, вести літочислення.

Але знання бралися і з книг. Як правило, це були перекладні книги античних, візантійських, арабських, західноєвропейських авторів з різних галузей знань: історії, географії, філософії, біології, математики тощо. Найбільш популярними на Русі були: "Хроніка" Георгія Амартола, яка охоплювала опис історичних подій від створення світу до 842 р.; "Джерело знань" Іоанна Дамаскіна; "Шестоднев" Іоанна, болгарського екзарха, у якій подані тлумачення біблійної розповіді про шість днів створення світу Богом; "Фізіолог" невідомого автора, що містив розповіді про реальних і казкових (сирена, фенікс) звірів тощо. У творі Козьми Індікоплова "Християнська топографія" розповідалося, що земля – чотирикутник, оточений океаном; центром землі вважався Єрусалим. Поєднання реальної і вигаданої інформації було особливістю тогочасних наукових знань.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: n88383285