Предмет: Литература, автор: vika4887

Контрольна робота
Дружба і кохання
Завдання
Напишіть твір на одну із тем:
1. Чудо кохання в поезії: слідами віршів Р. Бернса та Г. Гейне.
2. Поетичний світ Шимека й Бузі в повісті Шолом-Алейхема «Пісня пісень».
3. Історія кохання Шимека й Бузі в повісті Шолом-Алейхема «Пісня пісень».


vika4887: срочно даю 50 балов

Ответы

Автор ответа: tgiyuu232
1

Ответ:

Объяснение:

1. Роберт Бернса порівнює любов з рожевим квітом. Чим символізує тендітність і елегантність кохання. Генріх Гейне порівнює це невимовно прекрасне почуття з весною, пташками. Саме тоді у його серці прокинулось кохання.

2. Роман Шолом-Алейхема  — це один з найпоетичніших творів світової літератури. Чим він так привертає увагу читачів?  

         На мій погляд, саме тим, що автору вдалося,   розповідаючи історію кохання між Шимеком і Бузею, презентувати її як  таїну зародження кохання; як  поему - багату на метафори й символи чаклунського кохання, сповненого чарівності й світлого суму. Більш того, ця оповідь насичена перлинами з «Біблійної Пісні над піснями» до тексту якої постійно звертається закоханий хлопець.  

           Духовний світ закоханих підлітків – широкий та  неосяжний. Вони щиро вірять у чарівний світ казкових героїв,  добра і краси, милосердя і мужності. Спілкуючись між собою, вони допомагають один одному відчувати себе господарями свого світу, радіти від самих звичайних речей, долаючи життєві негаразди.

           На мою думку, дуже поетично й  зворушливо  звучать з дитячих вуст рядки: «Наш будинок — палац. Я — принц. Бузя — принцеса... Це наше небо, наш вітерець, наші пташки — все наше…!». Підлітки відчувають себе з’єднаними, як закохані Соломон і Суламіт у  «Пісні над піснями».  Найзаповітнішим бажанням Шимека було піднятися з Бузею в висоту до самих хмар і полетіти за океан в країну карликів, потомків богатирів царя Давида.

             Але це  дитяче наївне кохання втрачене… Мрія про ідеальну любов залишилася нереалізованою й навколишній світ втрачає своє  символічне звучання. «Наш двір уже не виноградник Царя Соломона,…». Втім Шимек розуміє, що любить Бузю тією священною, пекельною любов'ю, як описано в “Пісні пісень.” Але йому залишається лише згадувати про царицю свого серця, залишивши в своїй пам’яті чарівність дитячої казки.    


3.    Образи Шимека та Бузі зазначені в романі Шолом-Алейхема «Пісня пісень», відомому творі єврейської літератури.

Шимек – головний герой юнацького роману, хлопець з дуже яскравими мріями. Хлопчик навчався в хедері, спеціальній євреській релігійній школі. Йому подобалося ходити з батьком у Синагогу. Їхні відносини з дівчинкою Бузею носять спочатку дитячий характер сумісного спілкування. Хлопець взрослішає і поринає у світ мрій, де він бачить себе немов героєм, який рятує прекрасну царівну. Але він не переносить, коли над нім посміхаються. Саме через прочитану ним біблійну «Пісню пісень» він бачить світ, в ньому розкриваються почуття до Бузі, як чогось священного. Він тягнеться до прекрасного, до своєї Суламіфь (Бузі). Але він покидає містечко через батька та його завіти, потім жалкує, що «піздно згадав, що є Бузя на світі, Бузя, яка має серце, душу...”». Шимек прогадав, його щастя вислизнуло від нього.

Бузя – спочатку маленька дівчинка. Бузя – це її скорочене ім’я від Естер-Ліба, Лібузя. Її мати покинула її, коли вмер батько. Бузя живе в родині Шимека, стає його названою сестрою. Дівчинка сумує за матір’ю, її обличчя кожного разу змінюється. Шимек помічає її великі блакитні очі, чудову усмішку. Вона стає привабливою молодою дівчиною. Вона дуже сором’язлива, тендітна. Вона, як сонечко, як зіронька, яка освітлює життя Шимека. Бузя закохується в Шимека. Але Шимек покидає хату, а вона стає нареченою. І після зустрічі з Шимеком її світ перегортається: «так плаче людина над своїм життям, що нібито вислизнуло з-під ніг». Образ Бузі викликає почуття суму та жалощі.

Похожие вопросы
Предмет: Физика, автор: sobshenkokatya