Предмет: География, автор: veronikanikoletka201

Відносна висота горба 400 м. Атмосферний тиск на його вершині 720 мм рт. ст. Визначте атмосферний тиск біля його підніжжя.ОЧЕНЬ НАДО!​

Ответы

Автор ответа: d4ltef
0

Объяснение:

Атмосферний тиск на вершині пагорба (висота = 400 м) становить 720 мм рт. ст., і атмосферний тиск біля підніжжя пагорба можна обчислити за формулою для атмосферного тиску як функції висоти. Формула визначається так:

P = P0 * (1 - (a * h) / T0)^(g / (a ​​* R))

Де:

Р – атмосферний тиск на висоті h

P0 - атмосферний тиск на рівні моря (прийнято рівним 760 мм рт. ст.)

a – градієнт температури атмосфери (вважається рівним 0,0065 К/м)

h – висота над рівнем моря

T0 — температура на рівні моря (прийнято 288 K)

g — прискорення сили тяжіння (9,8 м/с^2)

R – питома газова постійна для повітря (287 Дж/кг*K)

Підставляючи значення, ми отримуємо:

P = 760 * (1 - (0,0065 * 400) / 288)^(9,8 / (0,0065 * 287))

P = 760 * (1 - (0,0065 * 400) / 288)^5,25

P = 760 * (0,7963)^5,25

P = 669,24 мм рт

Отже, атмосферний тиск біля підніжжя пагорба становить приблизно 669,24 мм рт.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: annacigyrlas
Предмет: История, автор: MathBoy13