За цільовим пристроєм операційні системи ПОДІЛЯЮТЬСя на: А) однозадачні, багатозадачні О В) 16-розрядні, 32-розрядні, 64-розрядні О С) для мобільних пристроїв, для персональних комп'ютерiв, для мейнфреймів
Ответы
А) Однозадачна та багатозадачна ОС
Б) 16-розрядна, 32-розрядна, 64-розрядна ОС
В) для мобільних пристроїв, персональних комп’ютерів, мейнфреймів.
Однозадачні операційні системи розроблені для запуску лише однієї програми одночасно. Навпаки, багатозадачні операційні системи дозволяють одночасно запускати кілька програм.
16-розрядні, 32-розрядні та 64-розрядні операційні системи стосуються розміру даних, що обробляються центральним процесором (CPU), і адресного простору пам’яті. 16-розрядна ОС може обробляти та адресувати до 65 536 байт пам’яті, тоді як 32-розрядна ОС може обробляти та адресувати до 4 гігабайт пам’яті, а 64-розрядна ОС може обробляти та адресувати до 18,4 ексабайт пам’яті.
Операційні системи для мобільних пристроїв, наприклад Android та iOS, розроблені спеціально для кишенькових пристроїв із функціями та можливостями, які оптимізують роботу мобільного користувача. Операційні системи для персональних комп’ютерів, такі як Windows і MacOS, призначені для настільних комп’ютерів і портативних комп’ютерів із функціями та можливостями, що підтримують ширший спектр програм і випадків використання. Операційні системи для мейнфреймів, такі як z/OS, розроблені для великих і складних обчислювальних середовищ корпоративного рівня з функціями та можливостями, які підтримують вимоги до великого обсягу, високої доступності та високого рівня безпеки.