Предмет: География, автор: ivanosmak13

параграф 36(практична робота 6)
Завдання.
Користуючись кліматичною картою, визначте найбільш «мокрі» та «сухі» райони Землі; поясніть їх виникнення.
«Проблемне питання»
1. Чому в областях зниженого атмосферного тиску випадає багато опадів, а в областях підвищеного атмосферного тиску — мало?

ДАЮ 100 БАЛОВ ЗА ПРАВЕЛЬНИЙ ОТВЕТ!​

Ответы

Автор ответа: lyi1423
2

Ответ:

Вся територія земної кулі розподілена на райони високого та низького тиску. В областях низького тиску випадає велика кількість опадів, а в областях високого атмосферного тиску випадає мало опадів.

У районах з низьким атмосферним тиском (наприклад на екваторі) це пов'язано з нагріванням повітря, а коли він піднімається вгору, то охолоджується і стає насиченим; тому в цих районах багато хмар і часто випадають опади у віжі дощу.

У районах з високим атмосферним тиском переважають низхідні потоки повітря; холодне повітря опускається і стискається, тобто воно сухе. Його можна спостерігати в тропічних регіонах.

Автор ответа: kovalovav
0
Основним постачальником води в атмосферу є Світовий океан, тому над ним в цілому опадів випадає більше, ніж над суходолом. Біля екватора випадає найбільша кількість опадів (від 2000 до 3000 мм за рік), адже там зона низького атмосферного тиску. Переважає висхідний рух повітря. При піднятті теплого насиченого водяною парою повітря воно охолоджується, конденсується, відбувається механізм утворення дощових хмар.
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: ndhvfbdkksk
Предмет: География, автор: tymurhuba
Предмет: Алгебра, автор: dokijcukaleksandra57