Предмет: Физика, автор: trachglib

Срочно цікава задача не можу решити Дві однакові металеві кульки, розташовані на деякій відстані одна від одної, взаємодіють iз силою 0,5 Н. Визначте відстань між кульками, якщо заряд однієї з них дорівнює +1 мкКл, а іншої -5 мкКл. Обчисліть, якою буде сила електростатичної взаємодії кульок після того, як вони торкнуться одна одної й знову розійдуться на таку саму відстань.​

Ответы

Автор ответа: zinovicgrigorij
0

Ответ: 0,3м; 0,4Н

Объяснение:

Дано:

q1=+1мкКл=1*10⁻⁶Кл

q2=-5мкКл=-5*10⁻⁶Кл

F=0,5Н

k=9*10⁹Н*м²/Кл²

-----------------------

r-?

F=k*|q1|*|q2|/r², где:

k-коэффициент пропорциональности;

q1 и q2-заряды;

r-расстояние между зарядами

Отсюда:

r=√(k*|q1|*|q2|/F)=√(9*10⁹*1*10⁻⁶*5*10⁻⁶/0,5)=0,3м

После соприкосновения шариков их заряды равны:

q=(q1+q2)/2=(1-5)/2=-2мкКл=-2*10⁻⁶Кл

Сила взаимодейстия между ними стала:

F=9*10⁹*2*10⁻⁶*2*10⁻⁶/0,3²=0,4Н

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним