Предмет: Экономика, автор: mariabilobrovec

Визначити економічну доцільність інвестування проекту з технічного переозброения виробництва. Початковий обсяг інвестицій становить 3 млн. грн. Грошові надходження в перший рік складають 1 млн. грн. 2-й рік 1,5 млн. грн. 3-й - рік - 2 млн. грн. За відсоток дисконту береться очікувана ставка банківського депозиту на рівні 30% річних.

Ответы

Автор ответа: YanCrab
7

Для визначення економічної доцільності інвестування в проект технічного переозброєння виробництва необхідно виконати аналіз дисконтованих грошових потоків (DCF). У цьому аналізі враховуються початкові інвестиції, майбутні грошові потоки та ставка дисконту.

Формула для розрахунку чистої поточної вартості (NPV) проекту виглядає так: NPV = (CF1 / (1 + r)^1) + (CF2 / (1 + r)^2) + ... + (CFn / (1 + r)^n) - I

Де:

CF1, CF2, ..., CFn очікувані грошові потоки в кожному періоді (рік),

r - ставка дисконту (в даному випадку 30%),

I – початкові інвестиції (в даному випадку 3 млн. грн.),

n – кількість періодів (років).

У цьому випадку n = 3, CF1 = 1 млн. грн., CF2 = 1,5 млн. грн., CF3 = 2 млн. грн.

Підставляючи значення, отримуємо:

NPV = (1 мільйон / (1 + 0,30)^1) + (1,5 мільйона / (1 + 0,30)^2) + (2 мільйони / (1 + 0,30)^3) - 3 мільйони =

= 0,741 мільйона + 0,517 мільйона + 0,363 мільйона - 3 мільйони = -1,399 мільйона

Оскільки NPV є від'ємним, інвестиції в проект технічного переозброєння виробництва є економічно недоцільними.

Похожие вопросы