Скласти твір-опис природи взимку,Доберіть назву. образності. Обсяг - 0,5 сторінки.
Ответы
Відповідь:Взимку природа наче засинає. Земля, дерева, кущі — все вкрито товстим шаром пухкого снігу. Але спершу всі рослини підготувалися до зимових морозів. Кора на стовбурах потовщала, стала міцнішою. А маленькі бруньки, в яких заховалися майбутні листки та квітки, одяглися у численні покривні лусочки, ніби у кофтинки. Однорічні рослини перезимовують у вигляді плодів та насіння. Тому їх узимку жодні морози не лякають.
Ще восени поховалися для зимівлі комахи. Вони забилися під ґрунт, зачаїлися в опалому листі та трухлявих пеньках. В укриттях зимують змії, ящірки, жаби, павуки та інші дрібні тварини – вони заціпеніли до самої весни.
Хутро у звірів узимку стає густішим, теплішим і набуває світлішого забарвлення. Наприклад, зайці одягають білу шубку. Вона не тільки більш тепла, але й робить їх на снігу майже непомітними. Ведмеді, борсуки та їжаки впадають в зимову сплячку. Хижаки — лисиці й вовки — весь час проводять в пошуках їжі на полюванні. Решта лісових звірів — кабани, зайці, лосі, олені та козулі — теж ведуть активний спосіб життя. Сутужно їм взимку самостійно здобувати корми.
Зимуючим і осілим птахам теж складно відшукувати корм. Особливо тоді, коли товста снігова ковдра вкриває землю. Тому в цю пору осілі птахи намагаються триматися ближче до житла людей. Ще гірше їм доводиться, коли ожеледиця сковує крижаним корком усе навкруги: і гілки на деревах, і залишки бур’янів, що виглядають з-під снігу. Ось тоді справжня біда для всіх починається.
Пояснення: думаю допомогла