Предмет: География, автор: dgnjjjcxfjnc

територія та поширення: прісні та морські водойми
види тварин:
будь ласка допоможіть треба види тварин прісні та морські водойми! даю 70 балів!​

Ответы

Автор ответа: mishagamerbs
1

Через густоту води водні тварини можуть плавати навколо, дозволяючи захоплюватися течіями. Вони також можуть активно рухатися, плаваючи, рухаючи себе за допомогою спеціалізованих придатків, або плавників, або модифікованих ніг.

Плавники є найбільш функціональним пристосуванням для плавання, оскільки вони дозволяють рухати великі водойми, особливо хвостовий плавник. Багато кістлявих риб мають спеціалізовану тканину у формі мішка для накопичення газу та плавання (плавальний міхур), а у акул його немає, їм потрібно продовжувати рухатися, щоб уникнути занурення.

Регулювання солоності

Солоність є важливим фактором у морі, яке є найширшим водним середовищем на планеті. Водні тварини, які населяють середовище з високим вмістом солі, повинні збалансувати власний вміст солі із зовнішнім середовищем.

Якщо в організмі концентрація солей більша, ніж у воді, вода потрапляє набрякаючи, якщо її менше, вона вийде зневоднюючи її. Морські водні тварини мають різні фізіологічні механізми для вирішення цього, підтримуючи рівновагу з навколишнім середовищем.

Наприклад, нирки виганяють або затримують воду для регулювання концентрації солей в організмі. Також у деяких риб зябра мають клітини, які виробляють хлор, включаючи хлориди (солі) в кров, а інші мають вміст сечовини в крові, подібний до вмісту в морській воді, яка їх оточує.

Регулювання температури

Температура - ще один обмежуючий фактор у водному середовищі, який змінюється як за широтою, так і за глибиною. Чим далі від екватора, тим менша температура буде у водойми, а також більша глибина.

Так само, у випадку з річками та озерами висота впливає на температуру, оскільки у високих горах температура падає.Враховуючи це, існують водні тварини, які використовують фізіологічні механізми, щоб підтримувати свою температуру постійною, незважаючи на зміни в навколишньому середовищі.

Це гомеотерми, як водні ссавці, які витрачають енергію, щоб підтримувати свою температуру. Серед стратегій, які вони використовують, - розширення судин для зниження температури або скорочення їх для її підвищення, а також розвиток товстих шарів жиру та подвійного шару волосся.

Інші тварини метаболічно регулюють свою температуру, наприклад, тунець, який здатний підвищити її на 10 ºC вище температури води. Це тварини, внутрішня температура яких змінюється залежно від температури води (пойкилотерми).

Крім того, в Арктиці є деякі риби, які мають спеціальні білки з антикоагулянтною функцією, щоб уникнути замерзання при екстремально низьких температурах.

Глибина: тиск і кисень

Зі збільшенням глибини у водоймі збільшується тиск, який вона чинить на тіло. У цьому сенсі водні тварини, що населяють великі морські глибини, пристосувались до підвищеного тиску, розвиваючи драглисті тіла.


dgnjjjcxfjnc: дякую!
mishagamerbs: няма за што
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: rusofia542