Предмет: Химия,
автор: kalinakarina051
Обчисліть маси кислоти та спирту, необхідних для одержання метил- етаноату масою 3,33 г.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ: 1,44г та 2,7г
Объяснение:
Дано:
m(CH3COOCH3)=3,33г m(CH3OH) -? m(CH3COOH)-?
Рівняння реакції:
CH3OH+CH3COOH →CH3COOCH3+H2O
n=m/Mr
n-кількість речовини(моль) m-маса речовини(г) Mr-молярна маса(г/моль)
1)n(CH3OH)=n(CH3COOH)=n(CH3COOCH3)=3,33г/(74,08 г/моль)=0,045 моль
m=n*Mr
2)m(CH3OH)=0,045*32=1,44г
3)m(CH3COOH)=0,045*60=2,7г
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: tyterevvvlad
Предмет: Русский язык,
автор: aliya777hcff
Предмет: Английский язык,
автор: mlsm45196
Предмет: Русский язык,
автор: slavarodzin02845
Предмет: Алгебра,
автор: nataliasm00