Предмет: Химия, автор: kluckovlad445

Суміш метану й етену об'ємом 176 л, у якій об'ємна частка насиченого вуглеводню становить 40%, повністю спалили. Обчисліть об'єм витраченого кисню. (об'єми газів вимірювали за однакових умов) дам 50балов​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
4

Ответ:

Объяснение:

Визначимо об’єм метану в суміші:

V(CH4) = 176 * 0,4 = 70,4 л

Визначимо об’єм етену в суміші:

V(C2H4) = 176 * 0,6 = 105,6 л

Реакція горіння метану:

70,4л             х л

CH4       +     2O2     →    CO2   +   2H2O

n = 1 моль     n = 2 моль

     Vm = 22,4 л/моль

V = 22,4 л      V = 44,8 л

V(О2) = 70,4 * 44,8 : 22,4 = 140,8 л

Реакція  горіння етену:

105,6 л            х л

C2H4      +     3O2 → 2CO2 + 2H2O

n = 1 моль      n = 3 моль

     Vm = 22,4 л/моль

V = 22,4 л       V = 67,2 л

V(О2) = 105,6 * 67,2 : 22,4 = 316,8 л

Знайдемо об'єм кисню

V(О2) = 140,8 + 316,8 = 457,6 л

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: brodovskijilla
Предмет: Геометрия, автор: helppleaseeeee17