Предмет: Химия, автор: alesavrincanu

Обчислить, який об'єм займає газ азот N2 за нормальних умов, якщо його маса дорівнює 140 г
Варіанти відповідей:
А. V(N2)=11,2л
Б. V(N2)=112л
В. V(N2)=89,6л
Г. V (N2)=179,2л
Даю 30 балів

Ответы

Автор ответа: ReMiDa
3

Ответ:

Азот масою 140 г за нормальних умов займає об'єм 112(л)

Відповідь Б

Объяснение:

Обчислить, який об'єм займає газ азот N2 за нормальних умов, якщо його маса дорівнює 140 г.

Дано: m(N₂)=140 г

Знайти: V(N₂)-?

Розв'язання:

1) Кількість речовини знаходимо за формулою:

\boxed{\bf \nu=\dfrac{m}{M} }

Mr(N₂)=2·Ar(N₂)=2·14=28

Молярна маса чисельно дорівнює відносній молекулярній масі, отже:

M(N₂)=28 г/моль

Тоді:

\nu(N_2)=\dfrac{140}{28} =\bf5  (моль)

2) З формули

\boxed{\bf \nu=\dfrac{V}{V_m} }

де Vm - постійна величина і дорівнює 22,4 л/моль (н.у.), знаходимо:

\bf V=\nu\cdot V_m

V(N_2)=5 \cdot 22,4=\bf 112 (л)

Відповідь: Б. V(N2)=112л

#SPJ1

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Languag34