Предмет: Українська література, автор: hrustaregusevic

коротко переказати зміст твору Ульфа Старка диваки і зануди​

Ответы

Автор ответа: igorsytnyk179
3

Объяснение:

Симоні — дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой. У новій школі Симону через її незвичне ім’я вчителька представляє як Симона (як хлопчика). Дівчина вирішує нічого не казати, щоб уникнути подальших насмішок і глузувань. Тепер Симона ще більше не хоче йти до школи — щоб її не викрили, вона купує хлопчачий одяг й обрізає своє й так коротке волосся.

Турбот в родині лише більшає відтоді, як дідусь втікає з лікарні, та Симона і мама раді його поверненню. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Він підтримує онучку у такий нелегкий період життя. «Яка ти дурненька, — так само пошепки відповів дідусь. —Здається, Інґве теж щось підозрює. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується в Ісака. Водночас до дівчинки (тобто Симона) починає залицятися однокласниця Катті. Після вечірки у Катті між Симоною та Ісаком зав’язується суперечка. Вони закладаються, хто швидше перепливе крижане озеро до мосту й назад. Після змагання, де обоє ледве не тонуть, Симона та Ісак йдуть зігрітися в Криївку (місце, де вони постійно збиралися з друзями). Там Ісак бачить, що Симон — дівчина! У Криївці, лежачи поряд та намагаючись зігрітися, вони зізнаються у своїх почуттях та зближуються.

Симона щаслива. Тепер вона може відкрити однокласникам правду. Ще й Кільрой нарешті знайшовся. Уся сім’я зібралася на святкування дня народження дідуся, останнього його дня народження. «А життя і свято тривали далі, хоч надворі западала ніч». Знаєш, якщо хтось і створив увесь цей дивовижний світ із сонцями, равликами, квітами й людьми, то, напевно, не якийсь там зануда».

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: EgObeS
Прочитати текст. Верес і бджоли
1.Йду до лісу. 2.Цвітіння вересу вчувається в усьому: в ароматі повітря, у подиху леготу, у барвах неба. 3. Верес. 4. А піщаних легких ґрунтах не цвіте ніяка квітка. 5. Там владарює верес, наче справжній господар. 6. Від його фіолетового цвітіння не сховатися ніде: ні в затінку дерева, ні на узліссі, ні в гущавині. 7. Його маленькі ліхтарики мов просвердлюють тобі душу, входять у свідомість. 8. Дикі бджоли, невтомні трудівниці, пораються нам віддалених ділянках, у глибинах, у пущах і нетрищах, запасаючись нектаром нам зиму. 9. Незабаром задощить, затуманить, загрозує. 10. І тоді вже верес буде бляклий, сірий, нудний. 11. Напевне тоді вже ні взятку з нього, ні вигляду. Виконати завдання.
1. Позначити номери речень, що містять узагальнювальні слова. (2 бали) 2.Позначити номер речення, у якому пропущено кому при вставному слові. (1 бал)
3. Позначити номер односкладного означено-особового речення. (1 бал)
4. Позначити номери односкладних безособових речень. (3 бали)
5. Позначити номери речень, що містять однорідні присудки. (2 бали)
6. Позначити номер речення, ускладненого відокремленою обставиною. (1 бал)
7. Позначити номер ре6чення, ускладненого відокремленою прикладкою. (1 бал)
8. Позначити номер речення, у якому є неоднорідні означення. (1 бал)​