Предмет: География, автор: lenasidorenko83

Визначіть тиск і температуру повітря на вершині г. Говерли (2 061 м), якщо біля підніжжя ( на висоті 400 м над рівнем моря) вони відповідно становлять 730 мм. рт. ст. і +180С.

Ответы

Автор ответа: anuapolina08
6

Розв'язання:

1. 1) Визначимо на скільки метрів змінилась відносна висота: 2061 м - 400 м = 1661 м

2) Далі визначаємо, на скільки зміниться атмосферний тиск при піднятті вгору на 1661 м.

Знаючи, що підняттям вгору на 100 м атмосферний тиск зменшується на 10 мм рт.ст., знайдемо:

1661 м:100 м·10 мм рт.ст. = 166 мм рт.ст.

3) Тепер визначимо тиск на вершині Говерли:

730 мм рт.ст. - 166 мм рт.ст. = 564 мм рт.ст.

2. 1) Тепер, визначимо температуру на вершині Говерли, тобто на висоті 2061 м:

18°C-(2061 м:1000м·6°C) = 18°С-12°С = 6°C

Відповідь: 564 мм рт.ст.; 6°C.


anuapolina08: Добре, я прийму його
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: annaborisov