Предмет: Химия, автор: Kriminal57

1)Обчисліть масу осаду, що випаде в результаті взаємодії 250 г розчину барій нітрату з масовою часткою солі 41,6% і 294 г розчину сульфатної кислоти з масовою часткою 40%.

2)Обчисліть масу осаду, що утвориться в результаті зливання 15 г розчину
барій хлориду з масовою часткою 5% і 10 г розчину натрій сульфату з масовою часткою 8%.

Через Дано писати . СРОЧНООО!!!


flash77779: Виконав

Ответы

Автор ответа: flash77779
1

1)

Дано:

250 г розчину барій нітрату з масовою часткою солі 41,6 %

294 г розчину сульфатної кислоти з масовою часткою 40 %

Знайти: Масу осаду, що утворюється в результаті взаємодії розчинів

Рішення:

При взаємодії нітрату барію і сульфатної кислоти утворюється сульфат барію, який є осадом:

Ba(NO3)2 + H2SO4 → BaSO4 + 2HNO3

Спочатку нам потрібно знайти кількість молей кожної речовини.

Для розчину нітрату барію кількість молей можна розрахувати наступним чином:

250 г * 41,6% = 103,9 г солі

103,9 г / (233,4 г/моль) = 0,4466 моль

Для розчину сірчаної кислоти кількість молей можна розрахувати наступним чином:

294 г * 40% = 117,6 г солі

117,6 г/(98 г/моль) = 1,197 моль

Оскільки 1 моль нітрату барію реагує з 1 молем сірчаної кислоти, утворюючи 1 моль сульфату барію, кількість молей утвореного сульфату барію дорівнює кількості молей сірчаної кислоти, тобто 1,197 моль.

Масу сульфату барію можна обчислити так:

1,197 моль * (233,4 г/моль) = 279,3 г

Отже, маса осаду 279,3г.

====================================================

2)

Дано:

Маса розчину барій хлориду: 15 г

Масова частка барій хлориду: 5%

Маса розчину натрій сульфату: 10 г

Масова частка сульфату натрію: 8%

Знайти:

Маса осаду, що утворюється

Рішення:

Спочатку нам потрібно знайти кількість хлориду барію та сульфату натрію у відповідних розчинах:

15 г * 5% = 0,75 г барій хлориду

10 г * 8% = 0,8 г сульфату натрію

Реакція між хлоридом барію та сульфатом натрію така: BaCl2 (вод.) + Na2SO4 (вод.) → BaSO4 (s) + 2NaCl (вод.)

Виходячи з рівняння, 1 моль хлориду барію реагує з 1 молем сульфату натрію, утворюючи 1 моль сульфату барію.

Молярна маса BaCl2 дорівнює 208,23 г/моль, а молярна маса Na2SO4 — 142,04 г/моль.

За наведеними масами можна обчислити кількість молей барій хлориду та натрій сульфату:

0,75 г / 208,23 г/моль = 0,0036 моля хлориду барію

0,8 г / 142,04 г/моль = 0,0056 моля сульфату натрію

Оскільки 1 моль хлориду барію реагує з 1 молем сульфату натрію, кількість утворених молей сульфату барію дорівнюватиме мінімальній кількості молей хлориду барію та сульфату натрію, яка становить 0,0036 моль.

Молярна маса BaSO4 дорівнює 233,4 г/моль. Отже, маса утвореного барій сульфату становитиме:

0,0036 моль * 233,4 г/моль = 0,844 г

Отже, маса осаду, що утворився, становить 0,844 г.


Kriminal57: а можна ще букви додати до Дано і що знайти
Похожие вопросы