Предмет: Физика, автор: skridlevskaakata

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА

Дві невеликі негативно заряджені кульки розташовані в повітрі на відстані 40 см одна від одної. Сила їх взаємодії становить 30 мкН. Обчисліть кількість надлишкових електронів на другій кульці, якщо заряд першої кульки дорівнює – 30 нКл.

Ответы

Автор ответа: Dimchikik
1

Сила взаємодії може бути розрахована за формулою: F = k * q1 * q2 / r^2, де k - постійна Кулона, q1 та q2 - заряди кульок, r - відстань між ними.

Знаємо, що F = 30 мкН, q1 = -30 нКл, r = 40 см, тому можемо розрахувати q2:

q2 = (F * r^2) / (k * q1) = (30 * 10^-6 * (40 * 10^-2)^2) / (9 * 10^9 * -30 * 10^-9) = 2 * 10^-9 Кл.

Тому, кількість надлишкових електронів на другій кульці дорівнює 2 * 10^-9 Кл.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: v2161973
Предмет: Математика, автор: ajzan9174
Предмет: Математика, автор: iluhaypitah
Предмет: Русский язык, автор: aslankonyrbaev7