Предмет: Українська література, автор: Аноним

Виконати цитатний диктант за повістю Г. Тютюнника "Климко".
( У тексті знайти відповідну цитату- відповідь до питання і записати).

1. Які слова чекав Климко від дядька, коли той, прийшовши з роботи вечеряв?
2. Хто з героїв твору радить після смерті дядька Кирила "податися на село та пристати до якоїсь бабусі в поміч"?
3. За що "можна було виміняти всякого добра: мисочку чи й дві кукурудзи, відерце картоплі чи й хліба справжнього"?
4. Як повівся Зульфат, коли відчув зневажливе ставлення "похмурого бороданя на возі" до вчительки?
5. Про що говорить художня деталь: "Взувачку свою він зняв ще край міста - незручно якось тупцяти в онучах, подумають: старець"?
6. Укажіть, коли "найбільше боліли ноги" у Климка.
7. На місці крапок вставте пропущене слово: "Десь там, біля тих гір, чув од людей Климко, було велике місто...".
8. Що запропонував Зульфат узяти Климкові у далеку дорогу?
9. Укажіть художні засоби, використані у поданому уривку: "Троянди з трояндової сукні зацвітали в неї на щоках".
10. Укажіть, біля якого міста була сіль, за словами швеця: "А сіль ти, синок, проминув, кілометрів п'ятдесят зайвих пройшов. Сіль - це біля...".
11. Укажіть ім'я героя за його реплікою: "Ну й меткий! У вас там на шахтах що - усі такі? І в дворі він уже, бачу, хазяйнував".
12. Для чого Климко розводив молоко водою?
Срочно даю 50 балов

Ответы

Автор ответа: Olyun4ik
2

Відповідь:

1. Які слова чекав Климко від дядька, коли той, прийшовши з роботи вечеряв? - "Візьми ж отам у скриньці гостинець".

2. Хто з героїв твору радить після смерті дядька Кирила "податися на село та пристати до якоїсь бабусі в поміч"?  можете скоротити "Другого дня по тому, як не стало дядька Кирила, дід Бочонок прийшов до Климка в барак, мовчки заплакав, притулившись товстим плечем до одвірка, і, втерши сльози, присів біля Климка на стілець, що так і охнув під важким тілом. Тоді дістав з кишені широченних своїх штанів стосик червоних тридцяток і поклав перед Климком на столі: — Може, хоч хлібину колись купиш. На всі. Бо зараз вони — безцінь... А ще краще, якби ти по-дався на села та пристав до якоїсь бабусі в поміч та й перебув цю лиху годину. Я тобі харчів на дорогу дам".

3. За що "можна було виміняти всякого добра: мисочку чи й дві кукурудзи, відерце картоплі чи й хліба справжнього"? . "Іще чув Климко, що за склянку солі можна виміняти всякого добра: мисочку чи й дві кукурудзи, відерце картоплі чи й хліба справжнього"

4. Як повівся Зульфат, коли відчув зневажливе ставлення "похмурого бороданя на возі" до вчительки?  "Натовп одсахнувся від воза, всі злякано дивилися на Наталю Миколаївну та хлопців, а Зульфат тремтів і кричав: — Я вб'ю його! Таких треба вбить! — Він ухопив грудку породи, прищулив очі й замахнувся вдруге..."

5. Про що говорить художня деталь: "Взувачку свою він зняв ще край міста - незручно якось тупцяти в онучах, подумають: старець"? Цитати тут не буде - тут буде мій висновок, що Климко був гордим і йому було соромно від того, що він схожий на старця.

6. Укажіть, коли "найбільше боліли ноги" у Климка. "Найдужче боліли ноги зранку після ночівлі".

7. На місці крапок вставте пропущене слово: "Десь там, біля тих гір, чув од людей Климко, було велике місто...". "...було велике місто Слов'янськ.."

8. Що запропонував Зульфат узяти Климкові у далеку дорогу? "Хочеш, я тобі італійський кинджал на дорогу дам? "

9. Укажіть художні засоби, використані у поданому уривку: "Троянди з трояндової сукні зацвітали в неї на щоках". епітет (трояндова сукня), троянди зацвітали на щоках (метафора)

10. Укажіть, біля якого міста була сіль, за словами швеця: "А сіль ти, синок, проминув, кілометрів п'ятдесят зайвих пройшов. Сіль - це біля...". "Сіль — це біля Артемівська".

11. Укажіть ім'я героя за його реплікою: "Ну й меткий! У вас там на шахтах що - усі такі? І в дворі він уже, бачу, хазяйнував". Тітка Марина

12. Для чого Климко розводив молоко водою? "Що то ти робиш? — почув він і підняв голову: в хатинних дверях стояла тітка Марина.

— Доливаю... — винувато сказав Климко. —

— Водою?!

Климко опустив очі й кивнув. — Мені, тітонько Марино, якби хоч пляшечку з собою взяти, додому, — сказав тихо. — Може, довезу..."

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: Аноним