Предмет: История, автор: dsgsgggbsbsbsbdsgsgg

Яка зовнiшня та внутрiшня полiтика була у Володимира Мономаха срочно помогите​

Ответы

Автор ответа: surdasa059
0

Ответ:

Внутрішня політика

Як і всі руські князі XI століття, Мономах в самому початку своєї політичної діяльності зіткнувся з проблемою усобиць. Області давньоруської держави ділилися між синами, братами, племінниками та онуками великих князів — і майже безперервно місцеві володарі сварилися і воювали, прагнучи розширити і зміцнити свої вотчини. Володимир Мономах, спочатку володів Черніговом, не міг залишитися в стороні від усобиць — але протягом всього життя намагався примирити князів між собою.

У 1093 році чернігівський князь відмовився від боротьби за головне місто держави, Київ, поступившись право князювання Святополка.

У 1097 рік князь брав активну участь у Любечском з’їзді — це була найвідоміша спроба «замирення князів». Ідея не увінчалася великим успіхом — хоча князі, поділивши землі, домовилися про вічне світі, в реальності чвари між ними продовжилися вже через рік.

У 1113 році зайняв київський престол — однак зробив це не в результаті військового походу чи інтриг, а за наполяганням самих киян.

При будь-якій можливості Мономах намагався вирішити розбіжності з сусідніми правителями світом. Саме за ці якості його поважали у народі

Зовнішня політика

За своє життя Володимир Мономах здійснив кілька десятків походів проти половців, він уклав з ними і кілька мирних угод. Крім того, в 1116 році був зроблений похід на Візантію.

Мономах активно зміцнював зв’язки як всередині держави, так і ззовні за допомогою династичних шлюбів. Сам князь був одружений на половчанке, дочки хана, а його власні діти вступали в шлюби з іншими нащадками династії Рюриків. Онука князя стала дружиною візантійського імператора. Завдяки своїй неагресивної, але продуманій політиці до кінця життя Мономах керував майже всіма руськими землями — особисто або через своїх синів і своїх ставлеників.

Похожие вопросы