Предмет: Физика, автор: 412412414

Яка маса Урану-235 спалюється щогодини в реакторі атомної
електростанції електричною потужністю 320 МВт, якщо ККД
електростанції – 36 %.

m=39 (г)


m= 390 (г)


m=39∙10-3 (кг)


m=0,39 (кг)

Ответы

Автор ответа: voloskoanina201
0

Объяснение:

Дано:

P = 320 MBT = 320-10° BT

t = 1 год = 32-106 с

n=36%

или п= 0,36

M= 235-10-3 кг/моль

молярна маса урану-235:

Na =6,021023 моль-1 число Авогадро

m - ?

1)

Відомо, что при розпаді одного ядра

U-235 виділяється

Q= 200 эB енергії, або

Qo 200-1,6-10-19 3,2-10-17 Дж.

Беремо масу урану m1 = 1 кг

Тоді число ядер:

N = m Na / M = 1-6,02-1023 / (235-10-3) =

2,56-1024

Енергія, котра відводилась: Q1 = N-Q = 2,56-1024-3,2-10-17 = 82-106 Дж

2)

Вироблена енергвя на АЕС за рік з урахуванням ККД:

Q = Pt / n = 320.10.32·106 / 0,36 = 2,84.1016

Дж

І тоді потрібна маса урану -235:

m = Q / Q1 = 2,84.1016 / 82-106 = 350-106 кг

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: sonya3437
Предмет: Алгебра, автор: ilya13351