Предмет: Українська література, автор: xrabic

Твір-роздум «Чи можна назвати твір М.Гоголя «Тарас Бульба» актуальним сьогодні?» даю 100 баллов​

Ответы

Автор ответа: bulbataras2009
1

Ответ:

Микола Васильович Гоголь народився в Україні. Усе, що оточувало хлопчика в дитинстві, було овіяне романтикою: краса українських пейзажів, чарівність народних легенд та героїка історичних переказів.

В один з періодів свого життя Гоголь надзвичайно захопився історією. Особливу його увагу привертала всесвітня історія та минуле рідної України. З-під пера письменника вийшла повість «Тарас Бульба», яка описує одну з найбільш яскравих сторінок української історії - епоху козацтва. У творі М. Гоголь першочерговим завданням для себе визначив не історично точний опис подій та деталей, а зображення сили національного характеру, козацької звитяги, духу самої епохи, яку він відтворює яскраво і колоритно.

В образі головного героя Тараса Бульби автор втілив найкращі риси запорізького козака.

Тарас - один з числа корінних полковників, людина досвідчена, загартована у битвах. Його поважають товариші по зброї за любов до Батьківщини, Мужність, вірність товариству, відданість справі захисту рідної землі від ворогів.

Маючи двох синів, Бульба пишається ними, хоче бачити їх справжніми козаками, хоче показати їх - свою гордість - товаришам.

Тому герой і знаходить справу, в якій би сини проявили себе з найкращого боку. У поході старший син Остап, завдяки мужності, кмітливості, вмінню володіти зброєю, стає курінним атаманом. Гордістю переповнене серце старого Тараса. Та, на жаль, молодший син, Андрій, зрадив рідну землю, зрадив товаришів. Горе зігнуло батька. Він, як справжній патріот і запорожець, вибирає любов до Вітчизни, а не любов до сина. Андрій гине від рук батька.

Мужньо витримав Тарас, хоча серце розривалося, і сцену тортур, яким піддавали вороги старшого сина. Та помстився добре старий козак ляхам, випалюючи їхні села та міста.

У кінці твору смерть чекає і на самого Тараса. Та він думає не про себе, а про те, як краще відступити його товаришам. Саме таких людей, як Тарас Бульба - мужніх, сміливих, вірних, відданих - поважали на Січі, про них складали пісні кобзарі. Такими людьми пишався наш народ, ними славилась Україна!

Объяснение:но еслі не то сорян

Похожие вопросы
Предмет: Право, автор: as5169922
Срочно даю 45 б

Задача 1. У відповідь на лист Лисенка з проханням позичити йому 1 000 доларів США строком на 3 місяці, Петренко перерахував вказану грошову суму на банківський рахунок, повідомлений йому у листі. По спливу вказаного строку Петренко надіслав Лисенку лист з вимогою повернути позиченi кошти. Коли борг повернуто не було Петренко звернувся з позовом про стягнення зазначених коштiв до суду. Суд позов задовольнив, стягнувши при цьому з Лисенка еквівалент 1 000 доларів США у національній валютi за курсом, встановленим НБУ на момент ухвалення рішення. Чи законне рішення суду? У якій формі належить укладати договір позики?

Задача 2. Банк > звернувся з позовом про стягнення коштів у сумі 25 000 грн. до громадянина Хоменка. Свої вимоги банк мотивував тим, що Хоменко уклав кредитний Договір з банком > перерахував на рахунок Хоменка у банку «Елегія>> необхiднi для погашення кредиту суми, чим виконав його обов'язок по сплаті грошових коштів за вказаним договором. У зв'язку з цим відбулась замiна кредитора у зобов'язаннi, внаслідок якої банк «Рубін» набув статусу кредитора громадянина Хоменка. Чи правомірні вимоги банку? Коли може відбуватись замiна кредитора у зобов'язаннi без згоди боржника?

Задача 3. Свирид В.М. звернулась в суд з позовом до банку ПрАТ «Азбест>> про стягнення вiдсотків за договором банкiвського вкладу. Свій позов мотивує тим, що 17 березня 2017 р. мiж нею та банком ПрАТ «Азбест>> був укладений договір строковОГО банкiвського вкладу в гривнi, за яким банк зобов'язався виплатити вклад та нараховані проценти за користування вкладом вiдповiдно до умов договору. Відповідно до п. 2.3 договору строк вкладу 12 місяців, дата повернення 29.03.2018 р. Вiдповiдно до умов договору після закінчення строку дiï вкладу Свирид звернулась до банку iз заявою про повернення вкладу у зв'язку з закінченням строку дії договору. Однак банк вклад не повернув, мотивуючи свою відмову відсутністю коштiв. 29 грудня 2018 р. банком була повернута сума внесеного вкладу, але без відсотків за період перебування вкладу у банку. Яке рiшення мас винести суд (мотивуйте з посиланням на законодавство) ?​
Предмет: Алгебра, автор: annasemkulic36
Предмет: ОБЖ, автор: hicay94998