СРОЧНО!!!!!! ПЖПЖПЖППЖПЖЖЖПЖПЖПЖПЖПЖПЖПЖ Користуючись інтернет-ресурсами випишіть три цікавих факти про кочовиків Півдня України
Ответы
Ответ:
Кочовики́, або кочівники — народ, плем'я, або люди, що кочують; не мають постійного нерухомого житла і переміщуються з одного місця на інше. Місце кочування кочовиків називається кочовищем. Кочівництво характерний для минулих епох і притаманний лише окремим сучасним людностям спосіб життєдіяльності, що базується на веденні випасного скотарства, пов'язаного з великими перегонами худоби на нові місця паші та водопої й відповідними пересуваннями цілих родин людей. Кочування передбачає нетривалі сезонні зупинки в місцях, багатих на корми для худоби та воду, а також більш тривалі зупинки для зимівель. Головними рисами кочовиків є відсутність у їхньому господарському житті землеробства й постійне пересування общинами (чи групами сімей) разом з належною їм худобою. Цим вони відрізняються від т. зв. рухливих скотарів, господарська діяльність яких більш чи менш пов'язана із землеробством і які практикують найрізноманітніші варіанти поєднання рухливості й осілості. «пасу, випасаю худобу
Половці кочують у пересувних вежах.
У світі на сьогодні нараховується близько 30-40 мільйонів кочівників. В історії людства багато культур були традиційно кочівницькими, проте традиційний кочовий спосіб життя стає рідкістю в сучасному індустріальному суспільстві.
Південь України - це неосяжний відкритий степ, який приваблював войовничі кочові племена Євразії. Завдяки цій географічній обставині південна Україна стала центром життя кочових народів, які хвилями змінювали один одного з кін. II тис. до н.е. і до XIII ст. н.е.: кіммерійці, скіфи, сармати, готи, гуни, авари, болгари, хозари, печеніги, половці, монголо-татари.
Переселення цих народів відбувалося зі сходу, крім готів. Вони прийшли з берегів Балтійського моря.
Поруч із скотарством, яке становило основу господарства, кочовики займалися землеробством, ремеслами. Вони володіли військовим мистецтвом, вели постійні війни, тримали в покорі сусідні народи.