Предмет: История, автор: fleimixerstar

СРОЧНО !!! Складіть у зошитах таблицю "Особливості єкономічного розвитку надніпрянщини у XIX ст"
ДАМ 40 БАЛЛОВ

Ответы

Автор ответа: seilhanalikhan34
0

Ответ:

В кінці XVIII і в XIX ст. український народ зазнає найгірших днів царської російської реакції, яка поступово, але рішуче й жорстоко, ліквідує автономність України, касує військо, гетьманат цілий автономний адміністративний устрій. Національний і культурний гніт відбивається в значній мірі й на мистецькому житті та архітектурі

Замість вільної артистичної творчості з’являються нові будови, роблені по шаблонових проектах, надісланих з Петербурга й Москви, не пристосованих не тільки до мистецького смаку українців, а й навіть до підсоння України. Нарешті в 1800 р. виходить наказ російської влади, яким зовсім забороняється будувати церкви українського типу. Замість того від середини XIX ст. з’являються обридливі церкви у псевдо візантійському й ніби "московському" стилі. Но дивлячись на це, українська творчість не вгасає, пристосовує шаблонові проекти до свого смаку й дає ряд нових своєрідних творів.

Як відміна класичності, на початку XIX ст. приходить стиль ампір (із франц. "стиль імперії"), який мав замилування до спокійних монументальних форм римського взірця, широких зовсім гладких стін, округлих колон т. зв. дорійського ордеру, півпольних вікон та ступінчастих низьких і гладких аттиків над колонадою.

Одначе й стиль ампір мусив зробити багато поступок українським будівничим традиціям, особливо в маленьких провінціальних палатах та будиночках, де ґанки, галерейки й мансарди (поверх, що уміщено під самим дахом будови) набирають своєрідних українських рис. Із визначних українських архітекторів цієї доби можемо згадати В. Ярославського в Харкові (будинки в Харкові, на Харківщині й Херсонщині) і А. Меленського в Києві (Контрактовий дім, перебудова бурси, розбудова Подолу 1811 р.).

Объяснение:


fleimixerstar: Нужно именно таблицу. Галузі єкономіки Перша половина 19ст Друга половина 19ст.
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Аноним
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ОЧЕНЬ НУЖНО!!!!!!!!!!!!
«Опера» в переводе с итальянского языка означает «труд, дело, сочинение». Возникла опера в Италии на рубеже XVI—XVII веков и первоначально называлась «драма на музыке». В опере принимают участие певцы, оркестр, артисты балета, занятые в танцевальных номерах. Все чувства, мысли, характеры героев спектакля выражаются пением, а не разговорной речью.

В оперном спектакле сливаются различные виды вокальной и оркестровой музыки. Сюжет оперы имеет литературную основу: это может быть сказка, поэма, миф, легенда, роман и т. д. Для того чтобы лучше понимать происходящее на сцене во время оперы, поскольку все герои только поют, существует либретто.

Либретто — это краткое литературное изложение сюжета оперы.

Главные партии в опере исполняются солистами, но существует ещё и хор. Вокальные номера сопровождаются оркестром. Вступление в опере называется увертюрой.

В опере два вида сольных партий. Самой распространённой вокальной партией является ария — это музыкальный портрет действующего лица в опере. Она напоминает длинную песню.

Кроме арий, в опере используется речь нараспев, то есть речитатив.


Прочитайте предложения. Выберите из выпадающего списка пропущенные слова.

Опера возникла на рубеже ................ веков в Италии. Это синтетический вид искусства, где сливаются различные виды ................ и .................
музыки. Оперы создаются на основе ....................... произведений.
..................... в опере называется увертюрой. Чтобы лучше понимать происходящее на сцене во время оперы, существует .................... . Это краткое литературное изложение ................... оперы. В опере звучат сольные, ансамблевые и хоровые номера.
.................... — самый распространённый .................. номер в опере.