Маса чотирьох цвяхів і шести шурупів становить 0,7, а трьох цвяхів і п'яти шурупів становить 0,55 г. Яка маса одного цвяха и одного шурупа окремо?
Ответы
Ответ:
0,1 г
Пошаговое объяснение:
Позначимо цвях як ц , а шурупи як ш ,
Тоді
4ц + 6Ш = 0,7 г 3ц + 5Ш = 0,55 г
віднімемо від першого рiвняння друге :
1ц + 1ш = 0,15 г
тоді один цвях має масу
1Ц = 0,15 г - 1Ш
підставимо це значення у перший вираз
4Ц + 6L = 0,7 r :
4 ( 0,15 г - 1Ш ) + 6Ш = 0,7 г
0,6 г - 4ш + 6Ш = 0,7 г
2ш = 0,7 г - 0,6 г
2ш = 0,1 г ш = 0,1 г : 2 = 0,05 г
маса одного шурупу , отже маса одного цвяха буде 1Ц = 0,15 г - 1Ш = 0,15 г - 0,05 г = 0,1 г
Відповідь: 0,1 г
Пошаговое объяснение:
Масса 1 гвоздя = х г
Масса 1 шурупа = у г
4х + 6у = 0,7 | * 3
3х + 5у = 0,55 | * -4
12х + 18у = 2,1
-12х - 20у = -2,2
-2у = -0,1
12х + 18у = 2,1
1)
-2у = -0,1
у = -0,1 : (-2)
у = 0,05
2)
12х + 18у = 2,1
12х + 18 * 0,05 = 2,1
12х + 0,9 = 2,1
12х = 2,1 - 0,9
12х = 1,2
х = 1,2 : 12
х = 0,1
Масса 1 гвоздя = (х) = 0,1 г
Масса 1 шурупа = (у) = 0,05 г